Головна Освіта У Жовківському районі функціонує 40 дошкільних навчальних закладів

У Жовківському районі функціонує 40 дошкільних навчальних закладів

365
0

Крокуємо до нової української школи

В умовах модернізації освітньої галузі, переходу від традиційної до Нової української школи, трансформування школи знань у школу компетентностей
педагоги  покликані створити нове освітнє середовище, основою якого є педагогіка, заснована на засадах партнерства, спілкування, взаємодії, співпраці вчителя та учня.

У районі функціонує 40 дошкільних навчальних закладів і один навчально-виховний комплекс ”школа-садок”, у яких виховуються 2752 дітей, працюють 104 групи. Відсоток охоплення дітей дошкільною освітою (від 1 до 6 років) становить  38 %;  дітей віком від 3 до 6 років — 80 % (охоплення всіма формами дошкільної освіти: школа ”Малюк” (345 дітей), групи при загальноосвітніх школах, де відсутні ДНЗ
(156 дітей)).

У травні цього року відкрито дошкільний заклад на базі школи у с. Великих Грибовичах (одна група для 23 дітей).

З 1 вересня 2018 року у 66 закладах загальної середньої освіти району навчатиметься 12118 учнів, що на 518 дітей більше, ніж у минулому навчальному році.

Мережа опорних шкіл із кваліфікованими педагогами, якісним обладнанням, дидактичними матеріалами і швидкісним інтернетом покликана створити передумови для здобуття якісної освіти також і учнями із сільської місцевості. У районі вже функцінує опорний навчальний заклад «Рава-Руська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1», з вересня 2018 року запрацює опорний навчальний заклад “Дублянська ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Анатолія Жаловаги”, для якого придбано сучасну комп’ютерну техніку та інтерактивне обладнання.

Одним із найвагоміших соціальних кроків до майбутнього є впровадження інклюзивної освіти. Для організації роботи з дітьми з особливими освітніми потребами
в районі створено Інклюзивно–ресурсний центр. На черговій сесії районної ради планується розглянути питання про створення Рава-Руського інклюзивно-ресурсного центру. З метою реалізації прав дітей з особливими освітніми потребами у дошкільній освіті, дитячих садках сіл Туринки та Лаврикова відкрито інклюзивні групи, відповідно до принципів інклюзивної освіти.

Із кожним роком покращуються умови підвозу дітей до місць навчання, що здійснюється 20-ма шкільними автобусами. У школах та позашкільних закладах освіти району оновлюють та обладнують спортивні споруди.

Упродовж оздоровчого періоду в чотирьох змінах районного дитячого Центру
оздоровлення, відпочинку та туризму “Росинка” оздоровлено понад 700 дітей, на що
з районного бюджету  виділено 950 тис. грн.

Із вересня 2018 року розпочинається повномаштабне впровадження Нової української школи та перехід загальної середньої освіти на 12-річне навчання. Саме тому зміст методичних заходів із педагогічними працівниками району був зорієнтований на реалізацію Концепції нової української школи. Учителі, які працюватимуть  із першокласниками, пройшли перепідготовку. Вони навчалися працювати за стандартами «Нової української школи»: пройшли дистанційні онлайн-курси та очні сесії у Львівському ОІППО, тренери навчали своїх колег новітніх методик та сучасних прийомів роботи з першокласниками. Плідно працювала творча група «Кроки до НУШ», ефективно реалізується Всеукраїнський педагогічний проект« Інтелект України» на базі Жовківської ЗОШ  І-ІІІ ст. № 1.

У березні цього року організовано семінар-навчання «Від вчителя до вчителя» для керівників ОМО та вчителів початкових класів Яворівського району, які мали змогу ознайомитися із досягненнями та новаціями учителів Жовківського району.

Для реалізації концепції “Нова українська школа” освоюються кошти для закупівлі одномісних столів і стільців для учнів перших класів, учительських столів, дидактичних матеріалів, комп’ютерного обладнання з мультимедійним контентом.

Для педагогічних працівників району був проведений науково-методичний семінар «Формування демократичного середовища в сучасній школі» в рамках українсько-швейцарського освітнього проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні –DOCCU».

Із проблем впровадження інноваційних технологій у формуванні ключових компетентностей та соціалізації особистості в умовах «Нової української школи» велася дискусія на Всеукраїнському семінарі учителів-словесників на базі Жовківської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 за участю представників Міністерства освіти і науки України та кафедри українознавства Харківського гуманітарного університету «Народна українська академія». Темою дискусії була підготовка вчителів для здійснення діяльності у форматі НУШ, пошуки шляхів підвищення результатів ЗНО, формування гуманістичного світогляду учня як самодостатньої особистості європейця і патріота.

У навчальний процес закладів загальної середньої освіти району впроваджено
вивчення інноваційних експериментальних курсів «Фінансова грамотність», «Медіаосвіта», «Культура добросусідства. Вагомі напрацювання з фінансової грамотності мають Оксана Батрух (Жовківська ЗОШ № 2), медіаосвіти — Наталія Процайло (Жовківська ЗОШ № 1). Учні Жовківської ЗОШ № 1 стали переможцями обласного конкурсу «Діти і медіа» в рамках щорічного Всеукраїнського конкурсу дитячої медіатворчості  «Діти. Медіа. Світ».

Використовуючи в педагогічній практиці нові методики та технології, учителі забезпечують якісну та результативну участь обдарованих учнів в обласних турнірах, олімпіадах, інтернет-олімпіадах та інтелектуальних конкурсах.

Переможцями та призерами ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських учнівських предметних олімпіад у 2018 році стали учні Дублянської ЗОШ ім. А. Жаловаги: Софія Кондур  (екологія, І місце), Анастасія Савчук (правознавство, основи християнської етики, ІІ місце; українська мова і література, біологія, III місце); Анастасія Квінтюк, (правознавство, ІІІ місце); Діана Сейжарі (географія, III місце); Соломія Штай (основи християнської етики, III місце); Ірина Верзун (трудове навчання, III місце); Жовківської ЗОШ № 1: Остап Демків (історія, II місце), Христина Гнідець (математика, III місце), Ольга Харко (біологія, III місце), Ірина Качмар (фізика, III місце), Максим Кочут (астрономія, III місце); Жовківської ЗОШ № 2 — Анастасія Вірун, (англійська мова, II місце); Жовківська ЗОШ № 3 — Марія Букрій (українська мова і література, I місце; історія, II місце); Куликівська ЗОШ — Олексій Курка (фізика, III місце); ОНЗ «Рава-Руська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1» — Василь Пелешко (хімія, III місце); Катерина Сааде (англійська мова, III місце); НВК «Рава-Руська школа-гімназія» — Святослав Головань (екологія, III місце); Рава-Руська СЗШ-інтернат — Анна Горбова (географія, III місце);  Гійченська ЗОШ — Олена Пиріг (українська мова і література, II місце); Глинський НВК: Ярина Кіреєва (інформаційні технології, III місце); Олена Борецька (географія, II місце); Анастасія Кулинич (географія, III місце); Новоскварявська ЗОШ — Андрій Войтик (біологія, хімія, астрономія, III місце); Річківська ЗОШ — Юлія Саламаха (фізика, II місце);  Синьковицька ЗОШ  — Данило Клим (фізика, III місце).

Марія Букрій та Софія Кондур були включені до складу збірної команди учнів Львівщини і стали учасниками ІV етапу Всеукраїнської олімпіади з історії та екології.

Упродовж навчального року учні беруть активну участь у різноманітних творчих
конкурсах. Призером Всеукраїнсього конкурсу проектно-дослідницьких робіт «Юний
дослідник» став Іван Пац, учень 4 класу Любельської ЗОШ. Перемогу у загальнонаціональному Всеукраїнському мовно-літературному конкурсі ім. Тараса Шевченка здобули Анастасія Панчишин, учениця Дублянської ЗОШ та Марія Букрій, учениця Жовківської ЗОШ № 3.

Випускник Жовківської ЗОШ № 3 І-ІІІ ст. Віталій Стахиряк отримав 200 балів з математики у ЗНО -2018.

Актуальним завданням сучасної школи є формування в учнівської молоді патріотичної свідомості та національної гідності. У загальноосвітніх  навчальних закладах  району  проведено тематичні  уроки, виховні  години, заходи,

Учні навчальних закладів проводили ярмарки зі збору коштів для воїнів АТО,
надсилали їм малюнки, виступали у військових госпіталях із концертами перед пораненими воїнами. На фасадах Дублянської, Грядівської, Річківської, ОНЗ «Рава-
Руська ЗОШ I-III ступенів № 1» та Любельської шкіл встановлено меморіальні дошки випускникам, які загинули під час Революції Гідності та в зоні АТО, в школах оформлено куточки землякам, які полягли на Донбасі, відстоюючи територіальну цілісність і незалежність України. У лютому 2018 року на базі Навчального військового центру у с. Старичі Яворівського району відбувся обласний навчально-тренувальний семінар для учителів предмету «Захист Вітчизни». Організовано зуст-річ учнів та педагогів цього предмету з викладачами Національної військової академії сухопутних військ України. У червні збірна командарій учнів Жовківської № 1, Зіболківської ЗОШ стали переможцями районного етапу та взяли участь в обласному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура) — 018, який відбувся на базі «Росинки», і зайняли II місце.

Щороку обдаровані школярі району є призерами обласного етапу турнірів з фізики,
географії, біології, хімії. Це учні шкіл міст Рави-Руської, Жовкви, Дублян, Великогрибовицької, Куликівської, Волицької, Новоскварявської ЗОШ та Глинського НВК.

Високу наукову і творчу педагогічну майстерність показують учителі на щорічних конкурсах фахової майстерності «Учитель року» в різних номінаціях. Найвищого результату досягла Мирослава Кулієвич, учитель української мови і літератури СЗШ-інтернат І-ІІІ ст. м. Рави-Руської, яка стала переможцем III (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу і гідно представляла Львівщину на Всеукраїнському турі у м. Рівному.

Діяльність психологічної служби у системі освіти району здійснюється практичними психологами, соціальними педагогами, методистами, метою роботи яких є створення умов для соціального та інтелектуального розвитку здобувачів освіти, охоро-
ни психічного здоров’я, надання психологічної та соціально-педагогічної підтримки всім учасникам освітнього процесу, відповідно до цілей та завдання Нової української школи.

У рамках Всеукраїнських акцій та місячників  пропаганди правових знань спільно з працівниками правоохоронних органів, районної служби у справах дітей проводились психолого-просвітницькі заходи, відео-лекторії, моніторингові дослідження з метою виявлення схильності до девіантної поведінки та її профілактики.

У 2016 році була підписана угода про партнерські стосунки та співпрацю між Білокуракінською РДА Луганської області та Жовківською районною радою. Таким чином було започатковано місток дружби та співпраці. Цьогоріч Жовківська ЗОШ І-ІІІ
ст. № 1 стала переможцем у проекті «Методична майстерня» з освітніх обмінів між Луганською та Львівською областями. У рамках декларації намірів співпраці в освітній галузі задля формування в учнівської молоді східної та західної України цінностей на засадах загальноукраїнської ідентичності та патріотизму дванадцять учителів з Мілового, Рубіжного та Лисичанська упродовж чотирьох днів мали можливість проходити навчальні тренінги, знайомитися з історією Жовківщини та Львова. Наступна зустріч наших вчителів планується на території одного з цих міст
сходу України.

Зміни — це рух уперед, що дають змогу формувати освічену та міцну громаду, спроможну побудувати сучасну європейську державу. А вчитель, який не боїться
змін та завжди крокує у ногу із часом, неодмінно стане найкращим провідником
для учнів до їхього успішного майбутнього!