Головна Освіта У дошкільному закладі Добросина «Сонечко» комфортно та затишно

У дошкільному закладі Добросина «Сонечко» комфортно та затишно

275
0

Дитячий садок – то неповторна й самобутня країна малечі. Це той світ, в якому дитина перебуває у найважливіший період свого розвитку.  Від того, як їй тут живеться, залежить не лише її майбутнє, а й майбутнє родини і навіть всієї країни.

Дошкільна освіта, говориться в Законі України «Про дошкільну освіту», є обов’язковою складовою частиною системи безперервної освіти в Україні. Це є цілісний процес, спрямований на забезпечення різнобічного розвитку дитини дошкільного віку відповідно до її задатків, нахилів, здібностей, індивідуальних психічних та фізичних особливостей, культурних потреб, формування у дитини дошкільного віку моральних норм набуття нею життєвого соціального досвіду.

Мабуть, тому в дошкільному закладі Добросина «Сонечко» створені всі необхідні умови для всебічного, гармонійного розвитку дитячої особистості, здобуття нею життєвого досвіду. Педагогічний колектив на чолі  з багатолітнім незмінним керівником – Марією Бокало, впроваджують у практику своєї роботи виявлення і розвиток обдарованих та здібних дітей. Належну увагу приділяють питанням охорони життя і здоров’я, нормам безпечної поведінки. Саме виховання спрямоване на морально-естетичних засадах християнства та патріотичності.

Кожна група (їх аж чотири) в дошкільному закладі – це комфорт і затишок, неповторний куточок іграшок і природи, чарівний світ книги і навчальна база, де кожний малюк може вибрати собі заняття до вподоби. А як приємно пройтись по території в будь-яку пору року. З приходом весни душу і серце переповнюють голоси птахів, які охоче повертаються з теплих країв. Літо – це квіткова веселка, осінь – це ще один крок у майбутнє, бо першого вересня знову нові зустрічі. Зима – це сніжне королівство.

— Важливим напрямком діяльності усього педколективу закладу є вміння встановити щирі, довірливі взаємини з батьками. Це допомагає нам не тільки завойовувати їхню прихильність та довіру, але й підібрати ключик до юного вихованця, — підкреслила у розмові Марія Йосипівна. – Але найголовніше для нас – наші вихованці, бо найдорогоцінніший скарб кожного народу – його нащадки. Заради них ми й працюємо над створенням найкращих умов перебування в нашому «Сонечку».

Дошкільний навчальний заклад радо зустрічає своїх вихованців, які охоче ідуть сюди, знаючи, що на них чекає захоплююча, цікава діяльність упродовж дня. Навчають їх уважні, мудрі, добрі педагоги, які вміло дбають про створення зручного, інформаційно-розвивального середовища, в якому дошкільник зростає, діє, грається, радіє, опановує науку життя. Працює в садочку дружній і згуртований колектив однодумців — освітян (13 педагогів — вихователі, музичний керівник, практичний психолог). Девізом роботи педагогічного колективу є розвивати розум дитини, силу мислення, пробудити бажання до самоосвіти. На жаль, щонайменше 60 місць не вистачає для малюків із Городжева, Волі-Висоцької та Добросина, а це ще дві повні групи.

Педагоги спрямовують свої знання в русло самовираження, розвитку кожної дитини, дають можливість розквітнути талантам, здібностям. Дошкільний навчальний заклад «Сонечко» — це співдружність дітей, батьків, педагогів, адміністрації, які працюють над різноманітним та результативним
навчанням та вихованням. Враховуючи потреби сьогодення, педагогічний колектив закладу все тісніше інтегрує родинне й патріотичне, залучає сім’ї до участі у навчально-виховному процесі дошкільного закладу. В такому середовищі домінує любов і творчість. Педагоги у свою роботу вкладають максимум енергії та позитивних емоцій, тому що займаються тією справою, яку люблять і в яку вірять.

Дошкільник – маленький дослід-ник, який з радістю та здивуванням відкриває для себе оточуючий світ. Саме створення предметно-розвиваючого середовища для них має велике значення для педагогів закладу. Пам’ятаючи, що кожна дитина повинна бути визнаною, а їх аж 120 перебуває в Добросинському дошкільному закладі, в музичному залі проходять різні заходи – як музичні розваги, так театралізовані вистави із залученням батьків. Вихователі звертаються до української національної скарбниці, використовують на заняттях краєзнавчий матеріал, художню літературу, усну народну творчість. Як відомо, корені національної психології, національного характеру, мислення та самосвідомості закладаються у ранньому дитинстві, передаються через мамину колисаночку, бабусині казки, дідусеві оповіданки, татові повчання.

Теплі та дружні стосунки склалися між колективом закладу та батьками. З пасивних спостерігачів мами і тати перетворилися на активних учасників навчально-виховного процесу. Уже традиційними стали у садочку родинні свята та розваги, Дні відкритих дверей, Дні добрих справ, де батьки мають змогу брати активну участь у житті дітей, спілкуватися з педагогами та іншими батьками.

Зважаючи на сьогодення, завжди таким установам, як садочки, потрібні спонсори. Це передусім батьківські старання. Також варто згадати й Івана Бокала, котрий надавав фінасову допомогу для укладання бруківки на подвір’ї, придбав комп’ютер, звукову апаратуру для проведення надзвичайно цікавих та захоплюючих свят. За це колектив дошкільного закладу щиро вдячний.

Дитячий садок для наших вихованців – це рідний дім, — на останок додала Марія Йосипівна. – Тут їх люблять, плекають, навчають і виховують так, щоб діти любили свій садок, своє село, свою Україну.

Зоряна ГУМНИЦЬКА,

Зоряна МИКИТЮК,

Віталій СЛУКА,

Ярослав ГЛУТКОВСЬКИЙ.