Головна Освіта Знання та розум – найбільший скарб людини

Знання та розум – найбільший скарб людини

2760
0

… Сходило сонце. Усміхалися промені далеким горам і дрімотним лісам, купалися у прохолоді озера, бігли назустріч людині. Їй особливо потрібне  світло, щоб підживити світлину сердечну, збагатитись вогнем любові Всевишнього і стати собою. Неповторною, унікальною, особливою. Кожна людина народжується з певною метою, має певне покликання.

У кожного в житті є такі люди, завдяки яким ми починаємо змінюватися, рости морально, розвиватися, удосконалюватися, які вкладають у нас частину власної душі. Ці люди є нашими духовними наставниками, що, вочевидь, бажають вказати нам правильний шлях. Вчителі – це  ті люди, що відіграють найбільшу роль у створенні особистості кожного з нас.  Професія вчителя дуже важка і відповідальна. Адже він, як і лікар, не може допустити помилок, бо в його руках – душі його учнів.

Їдучи з Жовкви до Львова, ми проїжджаємо і село Великі Грибовичі, де майже п`ятнадцять років тому, урочисто було відкрито нову простору і затишну школу – Храм науки.

Окрасою школи є велике і красиве подвір`я, яке потопає у зелених насадженнях. Усе дбайливо доглядається господарями – вчителями, школярами. А ще тут прекрасні квіткові куточки, які створені у кожному класі. Учні стараються, доглядаючи їх, і рослини віддячують буйним цвітінням, розмаїттям барв. Вони дбають про чистоту шкільного подвір`я, просторих класних кімнат і коридорів, – і тому ніде немає жодної смітинки.

Знання та розум – найбільший скарб людини

Шкільний заклад очолює чарівна жінка, що пройшла складний шлях, об`єднавши навколо спільного кредо «У наших руках – наше майбутнє» колектив однодумців, професійно-компетентних та відповідальних учителів, вихованих, розумних та успішних учнів, коректних та зацікавлених батьків. Й успіх кожного члена такого колективу сприяє досягненню загальної мети – створення сучасного навчального закладу ХХІ століття з традиціями школи для тих, хто бажає неможливого, має перспективні плани і надії, сповнені настрою пізнавального романтизму.

Зі щирою усмішкою та по-материнськи теплими словами Ганна Володимирівна завжди зустрічає своїх вихованців у коридорах школи. Мудре слово наставниці – це щоденні слушні поради, які допомагають школярам підкорювати вершини шкільної науки.

Принести в шкільні класи радість пошуку, відкриттів,  любові до життя й до людини – першочергове завдання, яке ставить перед собою педагогічний колектив закладу під керівництвом Ганни Макогін.

Основними принципами виховання педагоги вважають навчання власним прикладом, упорядкованість, доброзичливість, індивідуальний підхід до кожної дитини.         

– Головне в стилі роботи школи – свобода і відкритість учнів та вчителів, – підкреслює в розмові заступник з навчальної частини Ірина Ковальчук. – У нас вміють цінувати кожну думку, живий і допитливий погляд, парадоксальне мислення тощо. Це місце, де спрацьовують не стереотипи та упередження, а здоровий глузд і прагматизм.

У школі навчається 251 учень, 30 відсотків школярів з 9 класу йдуть у коледжі. Предмети викладають 27 вчителів – серед них  6 старших вчителів та 3 вчителі-методисти. Більше 80 відсот-ків вчителів із вищою категорією.

Цікаве нововведення

Декілька років тому на батьківських зборах школи  педколектив підняв питання про охорону навчального закладу і дітей, так як село наближене до області. Батьки порадилися, обговорили це питання на комітеті і проголосували одностайно «за». Сьогодні заклад і його мешканці почуваються захищено.

А ще школярі ходять в легких приємних тапочках чи то пак, туфельках.  Тобто у всіх є двозмінне взуття. Адже в школі надзвичайно тепло і затишно, просторі класи надихають до науки, спонукають до більш поглибленого навчання.

Цікавинкою можна вважати  табло з рухомим рядком, яке  працівники центру зайнятості нещодавно встановили у вестибюлі школи. Представники цієї організації роз’яснювали старшокласникам, які професії на сьогодні є більш затребуваними. Адже усі не можуть бути юристами, програмістами, економістами…

Надзвичайно приємний світ

Якщо ви дивитеся на рік уперед – сійте рис.

Якщо ви дивитеся на десять років  уперед – висаджуйте дерева.

Якщо ви дивитеся уперед на все життя – навчайте дитину!!!

Китайська народна мудрість.

Світ дитинства – особливий світ. Сприяти інтелектуальному, духовному, фізичному, творчому розвитку першачків є одним із головних завдань педагогічного колективу. І не останню роль у цьому відіграє естетичне виховання, яке проводиться всіма можливими методами. Для найменшеньких учнів школи створено справжній казковий дивограй, що додає барв для сприйняття світу дитиною.

Яскраве та змістовне оформлення кабінету біології – чудовий помічник учителя при підготовці й проведенні уроків екології та біології. Тут розміщена  інформація про екосистеми, флору і фауну планети Земля, адже цікаві плакати викликають в учнів живий інтерес до світу природи, що є одним з основних завдань викладацького процесу вчителя. Проведення пізнавальних уроків  сприяє накопиченню ботанічних знань, виховує любов до природи, прагнення берегти, примножувати її, формує вміння і навички діяльності в природі.

Мій край, моя історія жива

Як  у кожному навчальному закладі сьогодні створюється кімната – Світлиця, так і у школі Великих Грибович теж є таке приміщення. Оформлене у стародавньому стилі, де є піч, казанки, макітри, вишиті речі – рушники, одяг, серветки, також старовинні ікони, образи. Цікаво, що центральна стіна має розпис, який відображає відчинене віконце на подвір`я, де триває життя предків.

Паперові фантазії – витинанки

Справжні паперові дива творяться рученятами учнів під керівництвом умілого педагога, панею їмость Олею Стецьків. Кількість охочих навчатися все збільшується і збільшується, адже за допомогою нескладних інструментів та паперу можна зробити цікаві вироби, використовуючи їх в оформленні стендів, інтер`єру класу або як самостійні композиції.

Виконання таких завдань розвиває просторові уявлення, відкриває шляхи до цікавої творчої діяльності. Адже прийоми роботи з папером дозволяють створювати і різноманітну фактуру на поверхні аркуша, і безліч простих картинок, з яких складають складні компо-зиції.

У коридорі  навчального закладу в рамочках красу-ються найкращі витвори дітвори.

Маленькі господиньки та вправні майстри

Під час проходження предмету технічна праця  дівчатка вивчають техніку приготування їжі у кімнаті кулінарії, хлопці займаються в майстерні. Що цікаво, інгрідієнти для вивчення кулінарного мистецтва дівчатка приносять з дому залюбки, так, як тут, мабуть, їм краще все вдається, ніж удома. Що ж,  у подальшому дорослому життті їм це дуже знадобиться. Можливо, хтось із них обере в майбутньому фах кондитера чи кухаря.

У когорті  кращих!

«…аби життя не було порожнім, а цілеспрямованим, ми випробовуємо себе в різних галузях, шукаємо мету свого життя. Ми любимо свою школу, свої класи і, найголовніше, – ми любимо вчитися! Не зупиняємося на досягнутому. Для реалізації своєї мети, треба ще вкласти багато зусиль та творчого потенціалу. Нам пощастило – нас оточують прекрасні педагоги– наставники…».

Такі життєві пріоритети Тетяни і Мар`яни Гирич, Андрія Серватяка, Юлії Драган, Василини Мороз та інших  наполегливих учнів уже увінчалися неабияким успіхом. Вони прославили свою школу досягненнями високого рівня з багатьох навчальних дисциплін. 

Інформаційно-комунікативний центр

Згідно з Положенням про методичний кабінет середнього закладу освіти при
Великогрибовицькій ЗОШ теж діє організаційний центр методичної роботи з педагогічними працівниками, під безпосереднім керівництвом заступника директора школи Ірини Ковальчук.  Основними формами організації методичної роботи в школі є: робота над єдиною методичною проблемою «Комплексний підхід до навчання і виховання, удосконалення сучасного уроку, розвиток творчих здібностей учнів», зв`язок теми з наявним передовим педагогічним досвідом, охоплення темою як навчальної, так і виховної роботи, підвищення кваліфікації вчителів-предметників у сфері змісту свого предмета, поглиблене вивчення нових навчальних програм і підручників. На базі методичного кабінету школи працюють ряд методичних об`єднань. Отож, шкільний методкабінет та добре налагоджена його робота – необхідна умова успіху методичної роботи.

Отже, “розум у думках, чесність у серці, здоров`я в тілі” – кредо педагогічного колективу та дирекції, який прагне, аби школа стала тим острівцем людяності та гуманізму, що спрямовуватиме кожного учня до нових навчальних та творчих звершень.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.