Головна Проблема Їздити стало дорожче…

Їздити стало дорожче…

1084
0
Їздити стало дорожче
Їздити стало дорожче

На автобусних маршрутах приміського і міжміського сполучення у Львівській області з 15 січня 2017 року діють нові тарифи. На підставі постанови Кабінету Міністрів України №240 автотранспортні підприємства на автобусних маршрутах загального користування Львівської області у приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні у другій половині січня 2017 року ввели в дію нові тарифи на перевезення пасажирів і багажу.

На маршрутах міжміського сполучення тариф зріс на 10-12 відсотків. Мінімальна вартість проїзду становить 5,00 гривень. Вартість одного пасажирокілометра 0,52 -0,53 гривні з врахуванням ПДВ (20 %) та страхового збору (3 %).

На приміських автобусних маршрутах внутрішньорайонного сполучення автотранспортні підприємства, які обслуговують ці маршрути, розраховуватимуть тариф індивідуально щодо кожного району окремо.

З ініціативи обласної та районної державних адміністрацій, громадських організацій у великій залі Жовківської РДА останнього дня минулого робочого тижня було проведено громадське слухання з приводу підвищення тарифів на пасажирські автоперевезення.

На слуханні були присутні: перший заступник голови РДА Любов Дунець, заступник голови районної ради Алла Жук,  начальник відділу економічного розвитку і торгівлі Жовківської РДА  Володимир Свідняк, голова Асоціації місцевих рад Олег Бейзик, а також перевізники, голови сільських та селищних рад, депутати,громадськість.

Очільники населених пунктів району мали нагоду поставити запитання представникам та керівникам автотранспортних підприємств-перевізників, які обслуговують маршрути територією нашого району. Обранці громад підготували на зустріч питання, що хвилюють їхніх громадян і які потрібно вирішити найближчим часом.

Любов Дунець, яка вела слухання, коротко у вступному слові розповіла, що на 64-х маршрутах Жовківщини працюють 180 автобусів одинадцятьох перевізників. На громадські слухання прибули представники трьох найбільших, що надають свої послуги пасажирам  міст і сіл району:  ТзОВ «Автосвіт», АТП № 14631 та АТП № 14630.

Юрій Семочко, керівник «Автосвіту», довів до відома присутніх, що його підприємство 26-ма машинами охоплює третину усіх маршрутів. Він нагадав, що постановою Кабміну від 2015 року усім підприємствам-перевізникам дозволено самим формувати вартість проїзду. Оцінюючи стан ситуації за останні роки, промовець нагадав, що якщо на початку 2015 року, наприклад, вартість пального була у межах 14 гривень з копійками, то вже на початку 2016 року – сягала майже 20 гривень. Так само постійно зростала і ціна на запчастини, бо продавці прив’язували їх вартість до вартості долара, що постійно ріс. Тож Асоціація перевізників прийняла рішення, аби не робити значних стрибків у підвищенні вартості квитків, збільшувати їх ціну поступово, по 10 %.

Розробляючи робочу таблицю, перевізники «роблять»  вартість перевезень кратною гривні, аби не «ходили» у процесі розрахунку копійки. Тож, якщо вартість квитка  зі Жовкви до Львова, приміром, становила 12 гривень, то тепер цей переїзд вартуватиме 13 (це навіть не 10 %).

Любов Дунець подякувала Юрієві Семочкові за роз’яснення, наголосила при цьому, що за підсумками районних громадських слухань за минулий рік до водіїв  підприємства «Автосвіт» у пасажирів не було жодних претензій.

Представники інших підприємств – заступник голови правління АТП №14630 та інженер відділу експлуатації АТП №  14631 – підтримали свого попередника, відповідали на запитання голів сіл Кре-хова (з приводу відновлення маршруту Львів-Фійна-Майдан та погодження кінцевого маршруту зі сільським головою), Лаврикова (щодо внесення змін у графік відправлень зі Львова, аби автобус відправлявся з обласного центру пізніше), Потелича (з приводу створення рейсів з Рави-Руської  до села з 9.00 до 13.00 год. та з 18.00 до 21.00 год.), Сулимова (покращення обслуговування пасажирів на маршруті Сулимів-Львів та заїзду автобусів до Звертова), Боянця (за створення маршруту до Верен), Гійча, Дублян.

Перед представниками влади та громад виступив також Степан Моравський, що з власної ініціативи виявив бажання прибути та поспілкуватися з представниками громад. Підприємство, яке він очолює, обслуговує перевезення на маршруті Львів-Дубляни, і там теж є свої проблеми. Виступаючий відповів на запитання Дублянського міського голови, а також звернув особливу увагу на низку важливих факторів, що є домінуючими  і такими, що істотно впливають на якість перевезень пасажиропотоку. Зокрема він зазначив, що катастрофічно бракує дипломованих водіїв та слюсарів. Молоді спеціалісти недовго затримуються на роботі, так як їх не влаштовує невисока зарплатня водія, і вони шукають заробітку за кордоном. Щодо проявів «нахабства» на роботі, на що дуже часто нарікають пасажири, то карою таким керівництво підприємства обирає попередження, а згодом і звільнення. Проте на їхнє місце почасти доводиться брати їм подібних (як згодом виявляється), бо на рейс треба випускати машину, пасажири чекають.

Ще однією вагомою проблемою є брак компенсації втрат автотранспортних підприємств від пільгових перевезень. У зв’язку з цим у трудових колективах  виникає заборгованість із заробітної плати, сплати податків і зборів, виникають труднощі з придбанням паливно-мастильних матеріалів, придбанням запасних частин тощо. Практично призупинено оновлення рухомого складу.

Наприкінці Любов Дунець подякувала присутнім і представникам підприємств-перевізників за участь у слуханні та надання повної та вичерпної інформації щодо підвищення вартості пасажирських перевезень.

Надія Байбула