Головна Право Протидія насильству в сім’ї

Протидія насильству в сім’ї

223
0

Однією з найактуальніших проблем українського суспільства — є проблема насильства в сім’ї, яка ставить людину в залежність і наносить шкоду спільноті.

Головною проблемою насильства в сім’ях є те, що воно найчастіше не виходить за межі зачинених дверей, а відтак «насильник» залишається непокараним і продовжує знущатись над рідними. Найчастіше, сім’я, в якій живе насильник, піддається психологічному тиску, а такий вид домашнього насильства виміряти і довести практично неможливо. Людина, яка піддається такому виду насильства, постійно перебуває у пригніченому стані та боротись із «тираном» практично не має сили. Різні форми приниження та знущання у родині відображаються на дітях, які й самі безпосередньо страждають або й переймають приклад насильницьких дій.

Серед причин того, що постраждалі не звертаються до правоохоронних органів, є страх помсти з боку особи, яка вчиняє насильство, відчуття власної вини, страх зганьбити сім’ю, а також фінансова залежність.

Особи, які вчинили насильство в сім’ї, несуть адміністративну, цивільну та кримінальну відповідальність. Так, статті 1732 Кодексу України про адміністративні правопорушення за вчинення насильства в сім’ї, невиконання захисного припису передбачена адміністративна відповідальність у вигляді адміністративного арешту від 5 до 15 діб. За вчинення легких тілесних ушкоджень при прояві насильства в сім’ї може настати кримінальна відповідальність згідно з статтею 125 Кримінального кодексу України, якою передбачено обмеження волі до 2-х років.

Тому, якщо ви потерпаєте від домашнього насильства — не мовчіть! Не терпіть приниження і болю! Негайно звертайтесь до міліції!

Оксана ГЛИНСЬКА, старший інспектор по РН та ГФ, ст. л-нт міліції.