Головна Право Жовківчани, бережіться шахраїв!

Жовківчани, бережіться шахраїв!

301
0

Майже щодня в міліцію звертаються громадяни, які потрапили в «пастку» шахраїв. Що тільки не придумують зловмисники, аби виманити гроші в чесних громадян. Найпоширенішими видами шахрайств є купівля товарів в інтернет-магазинах за системою передоплати коштів за замовлений товар. Так от, нещодавно в міліцію звернулась мешканка м. Дублян, яка через соціальну мережу познайомилась з молодим чоловіком, що продавав мобільний телефон за 1350 грн., але з умови 100 % передоплати. Увійшовши в довіру шахрая, гр. Н., перерахувала кошти на рахунок та мобільного телефону так і не отримала. Кількість таких випадків зростає з кожним днем. Попередженням даного виду шахрайств є проведення розрахунку тільки після того, як ви отримаєте товар і впевнитесь, що він відповідає вашому бажанню та якості.

Також поширеним видом шахрайства є те, що зловмисники телефонують на мобільний телефон та представляються працівниками відділення банку й повідомляють про те, що в системі стався збій, або пропонують підключити різного роду послуги для їхньої ж безпеки. Для цього пропонують повідомити особисті дані, які прийдуть смс-повідомленням. За допомогою алгоритму символів злочинці знімають кошти з рахунків за допомогою послуги «операція без картки».

Так, у квітні в Жовківський РВ звернувся житель м. Жовкви, до якого зателефонували на мобільний телефон і представились працівником «Приватбанку», повідомивши про збій в системі та попросили повідомити пін-код та номер кредитної карки з метою збереження коштів на рахунку. Громадянин Ф., не підозрюючи про небезпеку, повідомив всі дані, та коли ж перевірив стан рахунку, то виявив відсутність грошей в сумі 2736 гривень.

Ще одним видом шахрайства є телефонні дзвінки літнім людям на домашній або мобільний телефони. Представляючись працівниками міліції, шахраї повідомляють про те, що з їхньою близькою людиною трапилась біда. Наприклад, що син потрапив у дорожньо-транспортну пригоду, винен у ній, і, щоб уникнути покарання, терміново потрібна велика сума грошей. Від хвилювання дідусі чи бабусі переводять усі свої заощадження на повідомлений їм рахунок. Щоб не потрапити в пастку, обов’язково передзвоніть тому ж синові і переконайтесь у тому, що в нього все гаразд.

Так, нещодавно, в Жовківський РВ звернулась гр. Ф., жителька м. Дублян, до якої на мобільний телефон зателефонували невідомі особи, які представились працівниками міліції  та пояснили, що її син побив людину і потрібні гроші на лікування потерпілого в сумі 5000 гривень.

 У даний час в Жовківському РВ ГУМВС України у Львівській області зареєстровано 43 звернення  громадян про різного роду шахрайства, вчинені стосовно них, із яких 26 зло-чинів залишаються нерозкритими.

Тому, шановні мешканці Жовківського району, будьте обачнішими. Убезпечте себе від такого роду неприємностей. Ігноруйте подібні те-лефонні дзвінки та повідомлення. У разі отримання таких дзвінків, негайно телефонуйте в міліцію за номером телефону 102 або 21-302, що у подальшому буде сприяти розкриттю за «гарячими слідами» таких видів злочинів.

Олег МАЛАНЯК, т. в. о. начальника Жовківського РВ ГУМВС України у Львівській області, підполковник міліції.