Головна Соціальне життя Нові порядки для Жовківщини: перші результати реформ

Нові порядки для Жовківщини: перші результати реформ

281
0

Гостре питання місцевого бюджету знайшло своє обговорення вже на черговому засіданні Асоціації голів міських, сільських та селищних рад Жовківщини. Окрім цього, на попередньому засіданні свого вирішення чекав і ряд наступних питань, а це вирішення порядку фінансування ДНЗ та Народних домів, які мали б бути передані в оперативне управління районних відомств відділу освіти та відділу культури відповідно. Аби відповісти на запитання голів та повідомити, яке майбутнє приготувала нам ВРУ, своїм візитом пошанував присутніх народний депутат Володимир Парасюк.

Саме нардепові надали перше вступне слово, позаяк від нього чекали найбільш вагомих пояснень та висновків щодо теперішніх реформ та законопроектів. В. Парасюк свою промову розпочав з оцінки теперішнього політичного режиму в державі та розповів про основні цілі, які він ставить перед собою в майбутній роботі у парламенті, що робиться сьогодні та чого вимагає від владних структур Жовківщини та Яворівщини. Народний депутат закликав усіх до боротьби з корупцією, адже, як він зазначає, це одвічна проблема України, яка не дасть жити нікому та з якою він твердо бореться як представник люстраційного комітету. «Свою політичну діяльність я проводжу з конструктивним підходом до роботи над тим чи іншим явищем. Хочу наголосити, що мене обрали для того, щоб допомогти рідним Жовківщині та Яворівщині. Прекрасно розумію, що ми стикнулись сьогодні з багатьма проблемами та, попри це, пливемо в одному човні, де веслувати повинен кожен по-своєму, якщо цього не буде – то проблему треба ліквідовувати негайно і чим безпосередньо я й займаюсь у теперішній час. Варто зробити особливий акцент на тому, що в країні відбувається відкрите збройне протистояння з терористами, яке ми намагаємось розв’язати в інтересах нашої держави. Ми проводимо люстрацію, яку мої колеги майстерно завуальовують під своєю владною вигодою. Хочу вас закликати до того, щоб ефективно провести люстрацію в державі, ми повинні її починати на місцях. Я хочу бачити вашу ініціативу, хочу, щоб ми співпрацювали і наводили лад у наших регіонах спільно. Обіцяю, що особисто візьмусь за кожного корупціонера та казнокрада. Поки що оцінюю всю ситуацію в наших районах, хоч це й початок, а проблем, повірте, вже достатньо». Окрім своєї емоційної промови  В. Парасюк закликав голів совісно ставитись до воїнів АТО та надавати їм земельні  ділянки за місцем проживання. Обіцяв допомогти щодо фінансового розподілу бюджетних коштів для Жовківщини та Яворівщини та виконати свої прямі депутатські обов’язки не лише словом, а й ділом. Кількома словами розповів, як приймався бюджет України на 2015 рік та дав свою оцінку того, що відбувається зараз у Верховній Раді України: «Щодо  ухвалення бюджету України на 2015 рік, хочу вам сказати, що ми голосували за чистий аркуш, ніяких цифр та конкретних даних ніхто не бачив. Як буде далі та як оперувати   тими постановами — допоки не відомо. Однак скажу, що це ще не кінцеве рішення ВРУ, і на кожній наступній сесії буде прийматися ще низка поправок і доопрацювань. Хочу зазначити і те, що бюджетна й податкова реформа є лише чернеткою і прийнята на квартал, а в процесі з усіма виявленими проблемами – буде відшліфована до належного і дієвого вигляду».

Після монологу нардепа відбувся його діалог із членами засідання, де кожен охочий міг поставити свої запитання. Перше прозвучало від сільського голови с. Грибовичів щодо місцевого сміттєзвалища та актуалізації його закриття. Ця проблема протягом десятиліть перетворилась у, свого роду, екологічну катастрофу. На це пан депутат відповів, що дії стосовно сміттєзвалища вже проводяться, цим питанням займаються депутати від партії «Сомопоміч». А вже у недалекому майбутньому організують цілу експертну комісію, яка повинна дати заключення, відповідно до якого прийматиметься рішення про подальшу долю одного з найбільших у світі смітників. До того ж В. Парасюк розповів, що це питання буде вирішене показово, із залученням усіх інстанцій та відомств. Дуже багато запитань, на які нардеп не знайшов конкретної відповіді, пролунало від голів щодо формування місцевих бюджетів: як приймати бюджет за умов, коли частина основних податків забрана із місцевих бюджетів, дохідна частина бюджету не покриває її видаткової частини? Як буде фінансуватись ремонт доріг, хто за це відповідатиме на місцевому рівні? В. Парасюк застеріг присутніх, що не потрібно панікувати завчасно, адже відповідних цифр та стійких постанов у бюджетній реформі нема — вона поступово буде удосконалюватися, а бюджет приймається лише на квартал. Тривало і обговорення земельних питань на місцевому рівні, зокрема про податок на землю за межами населеного пункту та податку з господарських дворів. Досить критично голови віднеслись до постанови про об’єднання територіальних громад та повністю не погодились із нею. Нардеп підтримав їх позицію та розповів, як приймались законопроекти: «Я ще раз повторююсь. Ми голосували за чистий аркуш (про бюджет). Закони та постанови продумали, бюджет ухвалили, а от контретних даних (цифр) та механізмів оперування щодо нових змін ніхто не продумував. У ВРУ нічого не змінилось: те, що було раніше — те  і зараз. Кваліфікованих та конструктивних політиків — дуже мало. Кажу відверто, що буде далі — і сам не знаю. Проте ми повинні працювати і боротись спільно. Золотих гір  я не обіцяю, проте про свій край буду дбати та допомагати в міру своїх можливостей». Пан Парасюк повідомив, що такі зустрічі будуть відбуватися кожного місяця, на них він буде слухати народ та владу, відповідатиме на запитання, оцінюватиме проблематику відносин та виявляти проблеми, які потребують нагального вирішення.

Після того, як шановний депутат покинув залу засідань, під керівництвом голови асоціації Т. І. Швая відбулось обговорення з прийняття місцевих бюджетів та нещодавно наболілої проблеми з ДНЗ та НД району. Що ж, питання місцевих бюджетів таки ще не знайшло свого стійкого вирішення, проте деякі нюанси бюджетної реформи уточнити все ж вдалось. Вирішилась проблема з ДНЗ, вони надалі діятимуть як самостійні інституції з власною бухгалтерією і фінансуватимуться відділом освіти РДА. А от Народні доми («Просвіти») будуть передані в оперативне управління відділу культури РДА, а робочий персонал буде «переведено» на роботу у відділ культури району. Відбулось і обговорення питання збору податків із земель, які знаходяться поза межами населеного пункту. Відповідно до нового чинного законодавства, цей податок переходить до казни місцевого бюджету, це рішення вже прийняте районною радою, хоч і тимчасово блокувалось (за невідомих причин) прокуратурою району. Питання місцевих бюджетів обіцяли вирішити вже якнайшвидше, адже воно на пряму залежить від законодавчої влади, насамперед, у Києві. Адже закони і механізми їх реалізації повинні бути чіткими для представників виконавчої влади, аби останні виконували роботу без труднощів. Головам потрібні цифри, питання стоїть на прибутковій частині бюджету, тобто скільки коштів отримає сільська чи міська рада в міру своїх потреб і чи вони будуть їм відповідати? Зараз таких даних немає, що гальмує вирішення проблеми з бюджетом.

Віталій Слука.