Головна Соціальне життя Спеціаліст Жовківської ОДПІ роз’яснює

Спеціаліст Жовківської ОДПІ роз’яснює

78
0

Чи оподатковується допомога, надана благодійною організацією на лікування? Чи підлягає оподаткуванню продаж овочів і фруктів, вирощених на власному городі?  Ці запитання часто сьогодні цікавлять громадян.

За коментарем ми звернулись до керівника Жовківського відділення Личаківської ОДПІ Богдана Звізла. Ось що він нам відповів.
До розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються та, відповідно, не підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування платника податку за рахунок коштів благодійної організації.

Підтверджуючими документами, що підтверджують цільовий характер надання грошових коштів на оплату лікування або медичного обслуговування, можуть бути документи, що підтверджують потребу фізичної особи в лікуванні та медичному обслуговуванні, документи про надання таких послуг, що ідентифікують постачальника послуг та платника податку, якому надаються такі послуги, обсяги та вартість таких послуг: договори, платіжні та розрахункові документи, акти надання послуг, інші відповідні документи в залежності від необхідного лікування або медичного обслуговування, хвороби та її стану.
Зазначена норма визначена п.п. 165.1.19 ст. 165 Податкового кодексу України.

Щодо другого запитання, то продаж овочів і фруктів із власного городу не оподатквується!
Не підлягають оподаткуванню доходи фізичних осіб, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення:
— садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва. При цьому якщо власник сільськогосподарської продукції має ще земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), але не використовує їх (здає в оренду або обслуговує), отримані ним доходи від продажу сільськогосподарської продукції не включаються до загального міся-чного (річного) оподатковуваного доходу;
— особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. При цьому розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці другому цього підпункту, а також розмір виділених в натурі (на місцевості) земельних часток (паїв), які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються), не враховуються. У разі перевищення розміру площі земельних ділянок понад 2 га, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах (ПДФО за ставками 18 % і військовим збором – 1,5 %).

Діяльність, пов'язана з веденням особистого селянського господарства, не належить до підприємницької діяльності.
При продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подати податковому агенту копію довідки про наявність у нього земельних ділянок (форма 3-ДФ, затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 17.01.2014 № 32).

Оригінал довідки зберігається у власника сільськогосподарської продукції впродовж терміну позовної давності з дати закінчення дії такої довідки. Довідка видається сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку впродовж п'яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви про видачу такої довідки.

Наш кореспондент.