Головна Соціальне життя У ногу з часом розвивається митний пост “Рава – Руська”

У ногу з часом розвивається митний пост “Рава – Руська”

1083
0

Від створення і до сьогоднішнього дня митний пост «Рава-Руська» зростав і формувався у далеко непростих умовах, але кожен новий етап відрізнявся від попереднього вищим рівнем масштабності його ролі у соціально-економічному розвитку Жовківщини.

Біографія міжнародного пункту пропуску «Рава-Руська» почалася  після завершення Другої світової війни. У Раві-Руській існувала митна служба, яка займалася митним оформленням осіб, що потерпіли від операції «Вісла». Ця митна структура проіснувала в місті до 1953 року. Через двадцять із зайвим років, у 1976 році, у Раві-Руській створюється підрозділ Мостиської митниці, який займається тільки оформленням вантажів, що прямують за кордон. Здебільшого, це була автотракторна техніка.

Свою діяльність митний пост “Рава-Руська” Мостиської митниці відновив наприкінці 1990 року. Тоді двічі на тиждень за спрощеним режимом здійснювалось лише митне оформлення громадян, які проживають у прикордонні.

Митний пост розташований поза межами населених пунктів, на лінії держкордону, безпосередньо в пункті пропуску для автомо-більного сполучення «Рава-Руська — Хребенне».

Із 08.04.1992 року митний пост отримав статус Рава-Руської митниці, яку впродовж 7 років очолював  її перший начальник — Зіновій Олексійович Буричко. Митниця до 27.11.2006 року провадила свою діяльність на західному кордоні України. На базі ліквідованої Рава-Руської митниці  був створений пост «Рава-Руська» Львівської митниці, зоною діяльності якого є:  міжнародний пункт пропуску для автомобільного сполучення «Рава-Руська-Хребенне» та міжнародний пункт пропуску для залізничного сполучення «Рава-Руська-Хребенне, Верхрата».

Початок функціонування митного поста збігся у часі з реконструкцією пункту пропуску, оскільки пропускна спроможність пункту пропуску, збудованого ще на
початку 90-х років минулого століття, не відповідала світовим стандартам.

У межах Національної програми TACIC 2002 року здійснюва-лась реалізація проекту міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу, спрямованого на розбудову інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Рава-Руська».

Успішне завершення реконструкції міжнародного пункту пропуску дозволило прискорити процедури митного контролю та митного оформлення товарів, транспортних засобів і громадян, які перетинають кордон України, адже
пропускна здатність пункту збільшилась практично вдвічі: за добу пункт пропуску тепер можуть перетнути до 10 тисяч осіб, проїхати  до 3,5 тисячі легкових автомобілів, 250 вантажівок і 100 автобусів.

У 2015 році здійснено будівництво фільтру пункту пропуску. Усі роботи здійснювались за кошти Євросоюзу за Програмою прикордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна». До них входило: будівництво павільйону митної служби;  будівництво 2-х навісів над динамічними вагами;
створення системи відеоспостереження, зчитування номерів автотранспорту, контролю доступу і структурованої кабельної мережі та інше.

У перспективі — створення умов для забезпечення функціонування пішого переходу та проведення спільного контролю на в’їзд в  Україну — на території пункту пропуску «Хребенне» (Республіка Польща) та виїзд з України — на території міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Рава-Руська».

Митний пост зарекомендував себе і тим, що упродовж багатьох років його використовують як експериментатора в галузі митної справи. Тут поставлено на системну основу спільний проект обміну інформацією про транспортні засоби за допомогою системи TCS (функціонування механізму обміну інформацією за допомогою  електронної пошти про транспортні засоби, що переміщуються через українсько-польський кордон у пункті пропуску «Рава-
Руська–Хребенне» (пілотний проект TCS-електронна пошта)). Одержання зазначеної інформації підносить на якісно новий рівень взаємодію митних органів України та Республіки Польщі в напрямку виявлення та припинення митних правопорушень. Крім того, система обміну інформацією носить попереджувальний характер, позаяк перевізники знають про її існування і не використовують пункт пропуску «Рава-Руська» для спроб незаконного переміщення товарів.

Сьогодні рава-руським митникам доводиться вирішувати  нелегкі завдання — забезпечувати безперешкодне переміщення вантажів та людей через кордон і вод-ночас створювати надійний заслін на шляху контрабандистів.

За 5 місяців нинішнього року митним постом «Рава-Руська» перераховано до казни країни понад 11 мільйонів гривень митних платежів; припининено 434 спроби митних правопорушень.

З 00.00 год 11 червня 2017 року українці, які є власниками біометричних паспортів, можуть вільно, без отримання віз, перетинати митний кордон України і відвідувати практично будь-яку країну Європи, що входить до складу Шенгенської зони.

Впровадження безвізового режиму стимулюють митні органи до розвитку і впровадження інноваційних технологій. Відповідність сучасним вимогам ЄС, централізований моніторинг та оперативний контроль в режимі реального часу — саме це основна складова митниці майбутнього.
Як результат — це збільшення товарообігу та пасажиропотоку, зручні та прозорі процедури для бізнесу і громадян, прискорення та опримізація митних процедур.

Гордістю митного поста «Рава-Руська» є його працівники. Особовий склад, 90 відсотків якого складає молоде покоління сучасних українців, намагається якісно вирішувати поставлені державою завдання.  Але і сьогодні  тут працюють високо-класні спеціалісти з понад 25-річним стажем роботи у митних органах: Орест Йосифович Смаль, Володимир Петрович Кончило, Наталія Михайлівна Шот, Любов Ярославівна Притула, Ольга Василівна Осьміловська.

Наш кореспондент.