Головна Свято Школа радості для дітей, спокою для батьків та творчості для вчителів

Школа радості для дітей, спокою для батьків та творчості для вчителів

492
0

У сучасній Україні система освіти безперервно розвивається і для неї характерне постійне відновлення й саморозвиток. Замість колишньої єдиної й однакової школи з'являються гімназії, ліцеї, коледжі, школи різних профілів і напрямів.Гімназія — заклад нового типу, головною метою якого є задовольнити запити суспільства, держави у загальній середній освіті шляхом відбору і навчання обдарованих та здібних дітей, забезпечення їх науково-теоретичної, гуманітарної, загально-культурної підготовки для подальшого навчання у навчальних закладах вищого рівня. Саме в такому напрямку й працює НВК «Рава- Руська школа-гімназія». Непростий був шлях від колишнього монастиря сестер-домініканок 1880 року  через школу для дівчат (1893-1918), дитячий будинок (1944-1946), автошколу (1946-1958), російську школу (1958-1991), українську школу № 2 (1992-1995) аж до реорганізації у 1995 році в гімназію. Впродовж 1995 -2016 років гімназію очолювали директори Л. І. Гутовська, М. В. Прокопів, І. В. Данкевич.

Сьогодні у НВК  навчається 217 учнів. Функціонує  11 класів. Навчально-виховний процес забезпечує 26  педагогічних працівників; з них – 96 % вчителів мають вищу освіту і вищу кваліфікаційну категорію – 13, І категорію – 2, ІІ категорію – 2, 6 — мають звання “Старший вчитель”, 1 — Відмінник освіти України, 1 — вчитель-методист.

Пріоритетним у НВК є, звичайно, забезпечення якісної освіти, свідченням якої є результати ЗНО, олімпіад, конкурсів та турнірів. Так  у 2015/2016 н. р. за результатами ЗНО учні НВК зайняли 9 місце в Україні серед 100 найкращих шкіл і 5 — серед гімназій.
Усі  педагогічні працівники НВК  беруть  активну участь у роботі міжшкільних та районних методичних об’єднань, під час яких були проведені відкриті уроки  із  застосуванням ІКТ та активних технологій навчання.
Педагоги спонукають учнів до участі в різноманітних творчих та інтелектуальних конкурсах, науково-дослідницьких роботах.  
Виховна діяльність учительського колективу  НВК спрямована на реалізацію «Виховної програми», місія якої полягає у формуванні творчої, соціально-активної, інтелектуально-розвиненої особистості зі сталими ціннісними орієнтаціями і духовними пріоритетами,  та «Програми національно-патріотичного виховання молоді».  
 Молодші школярі беруть активну участь у заходах  місячника «Увага! Діти на дорозі», національно-патріотичного спрямування та   виховних  годинах.

Учителі початкових класів — це досвідчені вихователі, які приділяють велику увагу питанням навчання, культури поведінки, спілкування та охорони здоров`я учнів. Вони дбають про те, щоб класні приміщення були затишними, а мікроклімат у колективі – родинним.

Насиченим проходить життя учнів середніх класів. П̕ятикласники  пройшли випробування на звання гімназистів і відзначили цю подію  традиційним святом «Посвята у гімназисти».
Учні НВК стараються добре знати свою історію, тому на належному рівні проходять заходи з національно-патріотичного виховання: тематичні   виховні години в рамках тижня національної пам`яті «Україна пам’ятає! Голодомор 1932-1933 років — Геноцид українського народу»,  акції  «Незабудки пам`яті» та «Свіча»; за окремим планом відбулися в гімназії виховні заходи з відзначення 150-річчя  Андрея Шептицького, відкрита виховна година «Нам не забути славу Крутів». Не залишив нікого байдужим захід "Небесні ангели сьогодення".

До Дня боротьби зі СНІДом  в НВК  традиційно проходить акція на підтримку хворих на СНІД  та оформлено виставку плакатів та колажів – «Зроби правильний вибір!».
Основне, на що звертають увагу, це те, щоб в масі заходів, які проводяться в НВК, не загубити учня. Вже давно відмовились від загальних масових заходів, де учень виступає в ролі пасивного слухача, а використовують такі форми і методи, за яких сам учень – активний учасник. Завдяки цьому вчителі отримують необхідну інформацію про кожного свого вихованця, чітко знають, які потрібно створити умови для розвитку індивідуальних здібностей та обдарованості, та створити робочу атмосферу доброзичливості і партнерства.

Одні справи проводяться традиційно, а є й такі, які стають традиційними. Доброчинна акція «Добро починається з тебе», головною метою якої є об’єднання зусиль і досвіду, відродження й оновлення традицій благодійності, мала хороший початок у 2008 р. Проект увійшов у сотню найкращих в Україні.  З року в рік учні, вчителі, батьки збирали шкільне приладдя, іграшки та одяг для потребуючих мешканців м. Рави-Руської. А зараз практикують  проведення ярмарок, виручені кошти з яких  адресують родині Герасименко для лікування доньки Тетяни, родині Плесак — на лікування нашої учениці Оксани, а також на ремонт дитячого кабінету  міської поліклініки. Проте зрозуміло, що цих коштів було замало і зверталися за підтримкою до директора ліцею Букієвської  Ж. Я., яка допомогла робітниками. А коли було вже все зроблено, то ініціативу підтримав депутат облради Бокало І.В., який закупив меблі. Ось так з малого бажання вийшла велика справа. А щоб діткам було комфортніше, стіни поліклініки  прикрашають малюнки учнів-художників. Ця справа поклала початок благодійній діяльності, яка формує особистість молодої людини на засадах людяності, співчуття, милосердя. Проте час змінює все.  І зміни, які відбулися в нашій країні,  багато змінили і в житті гімназії. Акція «Добро починається з тебе» отримала інший сенс: виручені кошти, малюнки та листівки було скеровано на підтримку воїнів АТО.

З метою залучення учнів до збереження, популяризації кращих зразків української народної творчості серед європейської спільноти учні НВК взяли участь у Міжнародному  фольклорному фестивалі, який проходив  у м. Ріміні (Італія).
Сьогодні впевнено можна сказати, що підсумком роботи всього колективу з розвитку творчих здібностей та обдарованості учнів є добрі результати різноманітних конкурсів: «Сурми звитяги»; «Таланти твої, Україно!»; «Іду до тебе я, Тарасе!»; «Молодь обирає здоров`я»; «Людина і ліс» та низки інших.  Усі вихованці НВК задіяні в навчально-виховному процесі,  роботі учкому, шкільних гуртках, музичній школі, школі мистецтв та  гуртках міського  Будинку дитячої та юнацьких творчості.
Доброзичлива  атмосфера, готовність до співробітництва, взаємоповаги, навчання мистецтву комунікації, прояв доброти, уваги та турботи роблять  викладання та навчання в НВК  цікавим та захоплюючим.