Головна Свято Мова – нашого життя основа

Мова – нашого життя основа

352
0

Сьогодні український народ живе у час, коли відбуваються процеси пробудження національної свідомості, підняття національного духу, патріотизму. До того ж усвідомлює значення української мови як серця народу, як його коріння, запоруки світлого завтра. Дедалі більше людей сприймають День української писемності та мови як справжнє свято, розуміючи необхідність повернення мові належного їй місця як у побуті, так і у всіх державних, громадських інституціях, звідки вона витіснялася упродовж не одного століття. Тішить і той факт, що говорити українською сьогодні модно. Молодь відкриває для себе красу й неповторність рідної мови щодня. І завдяки цьому в новому світлі представляються історія і культура нашого народу.

Працівники Жовківської районної бібліотеки для дітей традиційно не залишилися осторонь святкування Дня української писемності та мови та провели круглий стіл «Мова – серце нації». Організатором була заступник директора по роботі з дітьми Н. Г. Хомишин. Супроводжуючи юного читача у чарівний світ літератури, бібліотекарі допомагають йому відчути силу, багатство української мови, навчають любити, цінувати і плекати рідну мову…

Насамперед перед учнями старших класів Жовківської ЗОШ № 2 та запрошеними постала книжкова експозиція «Українська мова. Історія та сучасність». Усі мали змогу ознайомитись із запропонованою літературою, дізнатися глибше про історичне значення рідної мови, про красу й силу слова. Закарбувалася у пам’яті й доволі яскрава виставка плакатів, у якій слово було наче мечем духовним. Кожен плакат — це бачення мовного питання молодої людини. Вони яскраві, правдиві, сміливі, актуальні і закликають любити українську мову, читати, писати, слухати, дивитись, жити і дихати українською.

Основою ж круглого столу став екскурс у минуле. Діти із захопленням читали невідомі та цікаві факти про зародження писемності на українській землі, про українське слово, яке споконвіку живе в піснях, переказах, легендах, у нашій історії й сьогоденні. Окрім того, згадали славних синів і дочок українського народу, які, підхопивши Кобзареве слово, збагачували і шліфували його, своєю творчістю утверджували право на існування української мови. Усе це перепліталося із надзвичайним концертом, де молодь не лише демонструвала свої таланти, а й у кожному рядку кожного виступу ми відчували присутність і любов до рідної мови, українського слова, неньки-матері України.

 Щемко та із трепетом у душі читала «Молитву до мови» вчитель української мови та літератури Л. Р. Жук. Зачаровувала присутніх ніжна й водночас сильна українська пісня, зокрема «Намалюй» у виконанні Н. Бомбергер, «Мова єднання» (А. Горемикіна, В. Чубай), «Батьківська мова» (Т. Гожельник, У. Смерека та С. Камінецька) тощо.

Запросили на захід голову Жовківського районного об’єднання всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка М. М. Козака, інспектора відділу освіти по виховній роботі Г. М. Васьків, директора Жовківської ЗОШ № 2 М. В. Канюку, вчителів-мовників, бібліотечних працівників, котрі мали нагоду торкнутися серцем до рідного слова й були приємно вражені організацією свята. Наостанок Михайло Козак сказав: «Володіти мовою — велике мистецтво. А той, хто володіє Словом — володіє світом, тому що воно має страшну силу. Слово може вбити, але й вилікувати поранену душу… Минають віки, змінюючи Землю, проте вічним на ній залишається Слово».

Отож любімо нашу мову, вивчаймо її, розвиваймо, борімося за її красу, за правильність, за багатство…

Зоряна Лихолат.