Головна Звернення Село моє — для мене ти єдине…

Село моє — для мене ти єдине…

396
0

Любов до рідного краю, знання його історії — це ті необхідні критерії, що виховають із молодого покоління справжніх патріотів своєї маленької батьківщини, а відтак вірних синів та дочок своєї Вітчизни. Де, як не в школі прищеплювати ці почуття, вести стежкою пізнання рідного та близького. Хто, як не педагоги, найперше мають виконувати цю нелегку, проте благородну місію, звісно, у тісній співпраці із батьками та місцевою владою.

Нещодавно гарну та потрібну зустріч організували у Добросинській школі. На засідання туристично-краєзнавчого гуртка, окрім школярів та їх наставників, запросили членів виконкому, депутатів місцевого органу самоврядування, сільських активістів. Бо цікавий захід ніс цього дня трохи ширший аспект завдань та уваги, аніж зазвичай.

Перша частина зібрання захопила присутніх незвичайною подорожжю Жовківщиною, де гідами виступали керівник гуртка "Надба" (що розшифровується як надзвичайно активні діти батьків і функціонує вже 28 рік), вчитель географії Марія Пац та керівник гуртка "Кшік" (клуб шкільних істориків-краєзнавців), заступник директора з виховної роботи Світлана Безпалько. Активну участь у ній узяли учні школи Зоряна Ярина, Марта Боса, Наталя Сайко, Олена Грабар, Андрій Марушко, Оксана Стара, Христина Беспалько, Христина Романчак, Ольга Стара. Та й сама назва "Село над Білим Потоком — частинка Жовківщини" говорила про унікальність поселення в контексті району. Поміж тим, виступи гуртківців включали у себе не лише розповіді про село, його історичні цінності та знахідки, значення і роль у формуванні суспільних перетворень, вони зосереджували увагу і на громадянському, культурному, освіченому вихованні, на творенні особистості та її участі у сучасному громадянському суспільстві. Розповіді промовців у тему супроводжувались показом відео на великому екрані, розташованому на дошці класу. Важливе місце у цій подорожі належало історичним постатям, що у різні роки засвідчили у нас свою присутність героїчними пам’ятними вчинками та здвигами. Легенди, розповіді очевидців, цілющі джерела, незвичні витвори природніх рельєфів тощо та дослідження, проведені гуртківцями для їх виявлення та оприлюднення, говорять про плідну пошукову роботу, велике зацікавлення добросинців.

Ще один аспект важливості зустрічі належав презентації буклета "Добросину — 600 років", який представила присутнім сільський голова Галина Гец. Короткий перебіг історії села у друкованому виданні, над яким працювали Світлана Баб’як, Марія Пац, Світлана Безпалько, Зеновія Жук та редагував о. Богдан Мурований, приурочений до святкування 600-річчя Добросина, яке планують провести, цьогоріч у вересні. Про найважливіші історичні моменти, людей, причетних до них, у короткому екскурсі подала у своїй розповіді голова. Посилаючись на буклет та подаючи дещо ширше окремі епізоди.

Було цікаво, захопливо. А ще щиро заздрісно, що є в Добросині люди, які направду знають свою історію, своє історичне коріння і вміло та дієво передають його своїм нащадкам. Водночас подаючи гідний приклад для наслідування іншим.

Завершив зустріч повчальним трактуванням історичних цінностей села, у порівняльних характеристиках, у розповідях, у своєму вкладі створення історичного музею села директор школи Мирослав Федорук. Вислід зрозумілий: ще чимало треба докласти зусіль, аби поставити цю роботу на належний рівень, та спільно, усією громадою, можна довести розпочату справу до логічного завершення.

Невдовзі древньому Добросину виповниться шість сотень літ. Репортаж зі святочного дійства обов’язково знайде чільне місце на сторінках часопису "Відродження".

Ярослав ГЛУТКОВСЬКИЙ.