Покинь усе — провідай матір,
Впади їй квітом на поріг.
І намагайсь частіш бувати,
Частіш, ніж випадає сніг…
Ці слова київського поета Юрія Ряста все частіше спадають на думку з наближенням травня, а саме — другої неділі місяця, що відзначається як День Матері. Воно дедалі більше завойовує прихильників, бо, певно, для кожної людини потрібно хоч раз на рік зупинитися у життєвій метушні, щоб згадати про найдорожчу людину, яка подарувала життя. І щасливі ті, у кого є ще можливість приїхати в гості чи бодай зателефонувати, щоб сказати мамі кілька щирих слів.
«Що для Вас означає Свято Матері?» — з таким запитанням наші журналісти звернулися до пересічних мешканців. Найрізноманітніші відповіді інтерв’юерів, окремі навіть дуже повчальні і варті наслідування, подаємо для читачів газети.
Руслан Боровик, 40 років, мешканець м. Жовкви:
— День Матері для усієї нашої сім’ї — гарне родинне свято. Ми усі злітаємось у рідне гніздечко, щоб привітати найдорожчу людину, якій завдячуємо життям.
І не обов’язково купувати вартісні подарунки, а головне: приділити увагу, поспілкуватися і подякувати за турботу і ласку, бажання добра нам усім. Мама завжди зрозуміє, порадить, пробачить, притисне до серця і буде самовіддано любити, незважаючи на ніщо.
Роки біжать, як чисті води, час ніколи не повернути назад. Тому треба цінити кожну мить життя, не відкладати на потім добрі справи і теплі слова. Вже й волосся матері покрилось сивиною, обличчя — зморшками, але її руки такі ж дбайливі, й очі — ласкаві, усмішка — ніжна. Мамині вареники і борщ не вдається повторити нікому. У родинній оселі я завжди черпаю любов, позитив і натхнення, які передаю ближнім. Завжди у молитві прошу здоров’я для батьків.
Марія Кожушко, пенсіонер:
— Щасливі ті, у кого є мама. Моя мати, на превеликий жаль, уже відійшла у вічність. Тепер у цей День я можу лише піти на могилу, поставити квіти і запалити свічку. І довго-довго розмовляю з мамою, впевнена, що вона мене чує… (У жінки на очах виступають сльози. Після тривалої паузи вона продовжує розмову).
Діти, бережіть своїх матерів! Не відкладайте на завтра ані дзвінка, ані поїздки! Частіше запитуйте, як їх здоров’я, чим допомогти. Бо, повірте, коли втрачаєш близьку людину, то дуже переосмислюєш цінності і шукаєш відповіді на багато «чому»… Але така діалектика життя.
Вітаю усіх матерів із прекрасним Святом, бажаю міцного здоров’я і вдячних дітей, які б цінили материнські турботи і недоспані ночі!
Оксана Химиця, лікар, 32 роки, м. Жовква:
— Мама – це найближча людина в житті, яка привела кожного із нас на цей світ, через котру Господь Бог дав нам життя. Рідна матуся – найсокровенніше. Вона цінить усе, вона вірить у нас, довіряє, допомагає. Для мене з кожним роком це свято стає важливішим. Маючи власних дітей, я особливо ціную свою маму, розумію, скільки вона вклала своєї душі в моє життя, уваги, любові, часу. Я дуже вдячна за це найріднішій. У цей день я знову й знову дякую Богові за свою маму.
Оксана, вчитель, 36 років, м. Жовква:
— Мабуть, для усіх свято матері – це свято, коли ми шануємо своїх батьків, коли найбільше уваги приділяємо саме їм. У цей день хочеться усі квіти покласти до ніг кожної матері. Однак ми згадуємо не тільки своїх рідних матерів, а й пам’ятаємо про Матір Божу, Матір-Україну. Ніколи не забуваймо:
Є у кожної дитини матінка єдина, та, що любить, та, що дбає, розуму навчає.
Любов ОРИЩИН, с. Туринка:
— Мати – це найрідніша людина, якій діти довіряють усі свої потаємні мрії, свої переживання, радощі й проблеми.
Свято матері – це велике свято, бо мати найголовніша у нашому житті. Вона нас народила, і кожна мати хоче, щоб її діти були найуспішніші. Для своїх двох синів я хочу тільки найкращого.
Михайло КОЛЯДА, м. Жовква:
— Мати – це берегиня роду людського. Від матері йде усе – сімейний затишок, злагода, виховання покоління, добробут. Я думаю, що це свято варто відзначати нарівні наших релігійних свят.