Один із філософів минулого писав: «Із спілкуванням з природою ми отримуємо стільки світла, скільки хочемо, і стільки мужності, скільки нам потрібно». У лісі ж це відчуття доброї енергетики буквально переповнює тіло і душу. А краса така, ніби й справді потрапив до раю. Але й про самі ліси, їх охорону, захист, відновлення, раціональне використання цього природного багатства, яке в нашій країні є національним надбанням, потрібно дбати.
Саме це з дня у день, будь-якої пори року робить колектив Жовківського дочірнього лісогосподарського підприємства ЛГП «Галсільліс» (керівник Василь Сало).
18 вересня трудівники цієї галузі відзначатимуть своє професійне свято – День працівників лісу. І ми щиро вітаємо їх з трудовими здобутками та дякуємо їм за те, що лісових насаджень в нашій області з кожним роком стає все більше, а самі ліси залишаються окрасою нашого краю, джерелом його екологічного здоров’я, щедрою скарбницею довкілля.
Важливим лісогосподарським заходом, спрямованим на поліпшення породного складу лісових насаджень, посилення їх захисних властивостей, підвищення продуктивності лісів є рубки догляду за лісом. Проводяться вони щорічно. Цьогоріч, наприклад, у Жовківському лісництві (лісничий Роман Малоїд) від усіх видів рубок заготовлено понад 2400 метрів кубічних ліквідної деревини, що становить майже 70 відсотків від усієї заготовленої деревини у лісовому підприємстві. З реалізації лісопродукції лісництва цього року одержало 1 млн. 340 тис. грн.
За рахунок раціональної розробки деревини в лісництві заготовлено і реалізовано таких цінних сортиментів, як пиловник хвойних і м'яких порід (440 м3, що на 185 м3 більше, ніж минулоріч), балансів (1200 м3, що на 250 м3 більше, ніж у 2015 році). Невипадково, що за вісім місяців роботи лісівники Михайло Купецький, Петро Добросинець та Ігор Білик зайняли відповідно І, ІІ та ІІІ місця, які в своїх лісових обходах заготовили 1180 м лісопродукції і зреалізували на суму 750 тис. гривень.
Одним із пріоритетів лісогосподарської діяльності є лісовідновлення лісів шляхом посадки культур як цінних, так і швидкоростучих порід. Щорічно в лісництві створюють понад 20 га нових культур. Одним із таких є 41 квартал, 22 виділ, площа якого 2,5 га, що знаходиться у с. Звертові Надичівської сільради у підпорядкуванні лісника Петра Звіра (схема посадки: 8 рядків – дуба звичайного, 2 – сосни звичайної, модрини європейської, ялиці) (на світлині).
Отож, зміцнюючи своєю невтомною і наполегливою працею лісовий фонд, лісівники ЛГП «Галсільліс» вносять вагомий вклад у захист земельних угідь та поліпшення стану довкілля, забезпечують потреби суспільства у різноманітній лісовій продукції. Сьогодні, як ніколи, важливо розширювати лісові насадження, зберігати їх для прийдешніх поколінь, підвищувати ефективність лісового господарства.
Зоряна ГУМНИЦЬКА.