Делегація вчителів та представників культури Львівської області у рамках реалізації проекту «Змінимо країну разом» 18-29 жовтня перебувала на Луганщині. У поїздці на східні рубежі держави від Жовківщини взяли участь учитель початкових класів Жовківської ЗОШ №1 Олена Гнатівна Козак і вчитель захисту Вітчизни Рава-Руського професійного ліцею Тарас Романович Вишенський.
Освітянську делегацію Львівщини урочисто зустріли у Лисичанській багатопрофільній гімназії. Гостей із західних теренів нашої держави привітала директор гімназії Світлана Білуха. Наші педагоги були вражені майстерним
володінням інноваційними технологіями, прагненням до всього нового колективу Лисичанської гімназії. Це дійсно «школа успіху», яка включена до всеукраїнського експерименту «Авторські школи України». Побували гості й у Лисичанській ЗОШ № 9 І-ІІ ступенів, відвідали уроки, обмінялися досвідом та подарунками, проклали місток дружби і співпраці. Захопливими враженнями приязно поділилася Олена Козак — учитель Жовківської ЗОШ № 1.
Далі наші освітяни ознайомились із комунальним закладом «Луганський обласний ліцей-інтернат із посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус імені героїв Молодої Гвардії», який в 2014 р. Був переміщений з тимчасово непідконтрольній українській владі території Луганської області. Нині тут навчаються 199 ліцеїстів, які продемонстрували не тільки стройовий вишкіл, але й артистичні й вокальні здібності.
26 жовтня наші педагоги відвідали найсхіднішу точку України — Станично-Луганський район. У рамках поїздки підведено підсумки перебування делегації вчителів на Луганщині. Голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз, директор департаменту освіти і науки Юрій Стецюк спілкувалися з педагогами Львівщини, дізналися про плідно проведений час у кожному районі. Відвідані уроки, різноманітні педагогічні заходи, екскурсії визначними місцями Луганщини. Делегація вчителів Львівщини у Станиці Луганській побувала у КПВВ. Педагоги зустрілися з військовими та передали їм гуманітарну допомогу, подарунки, а також здійснили екскурсію селищем, яке розміщене на лінії зіткнення.
За час проекту “Схід і захід разом” в основному ми зустрічались з дітьми та вчителями Новоайдарського району, — поділився викладач Рава-Руського ліцею Тарас Вишенський. Приємно було бачити проукраїнські настрої педагогічних колективів, вони виховують нове патріотичне покоління сходу України. Не все так добре з патріотичністю, як хотілось би, були окремі особи (правда, їх мало), які мали іншу думку, але є такі і на наших теренах. Схід поступово відновлюється, туди йде значне фінансування, ремонтуються дороги, незважаючи на близькість із лінією розмежування. Хочемо висловити вдячність адміністрації Новоайдарського району за теплий прийом. Ми відчули на собі гостинність, щирість та привітність Луганщини, утвердилися в думці, що
і на Сході, і на Заході живуть чудові, доброзичливі люди, патріоти своєї держави, які прагнуть змін до кращого.
Завдяки насиченій, добре організованій програмі нашого перебування на Новоайдарщині, ми змогли відвідати багато навчальних закладів, поспілкуватися з досвідченими вчителями та їх чудовими учнями. Переконалися у штучному створенні штампів та стереотипів про мешканців східної та західної України. У нас єдині бажання, єдині проблеми, спільні інтереси та однакове бачення нашого майбутнього, майбутнього дітей, яких ми виховуємо.
Такі візити дуже єднають та гуртують українські регіони. Сьогодні наші хлопці стоять пліч-о-пліч, боронячи східні кордони нашої держави. Українці об’єдналися незалежно від того, якою мовою спілкуються і з якої області приїхали, бо вони — єдині! Ми — одна країна, ми разом творимо історію нашої держави, ми є і будемо успішними! Неважливо, якою мовою ми розмовляємо, найважливіше те, що у нас у серці — Україна!
Учасники поїздки, зокрема О. Козак і Т. Вишенський, дякують усім причетним до вдалої організації й розширення горизонтів співпраці.
Уляна ЛАЩІВСЬКА.