Папа–емерит Венедикт XVI сказав такі слова: «Ми можемо бути переконані в тому, що наш любий Папа стоїть біля вікна, — в домі Отця Небесного, дивиться на нас і благословляє нас», — в час похорону Папи Івана Павла ІІ. Беатифікація Кароля Войтили 1 травня 2011 року підтвердила впевненість Папи Венедикта і почуття народу, що завжди хотів його проголосити «Святим і негайно!».
Чудо, що сталося з одужанням сестри Марі Сімон П’єр, французької монахині, допомогло визнати та завершити процес беатифікації та канонізації.
Святість полягає в досконалому єднанні з Христом. Тобто вона є водночас плодом Божої благодаті та добровільної відповіді людини. «Щоб людина стала святою, потрібна лише благодать. Хто сумнівається в цьому, той не знає, ані ким є святий, ані ким є людина». Ці слова належать мислителю Блезу Паскалю, що він висловив їх у своїй праці «Думки».
А кардинал Жозе Сарайва Мартінш висловився про святість людини так: «Важливо зрозуміти, що святість для звичайної людини полягає в тому, щоб добре робити повсякденні речі на роботі, у школі, в родині, у священстві чи покликанні до чернечого життя».
Кароль Войтила, Папа Іван Павло ІІ, народився 18 травня 1920 року у м. Вадовіце поблизу Кракова, Польща.
По лінії матері – Емілії Качоровської – українець. Про це засвідчив сам Іван Павло ІІ. Був захоплений життям і мистецтвом.
1 1листопада 1946 року висвячений на священика, а 16 жовтня 1978 року обраний Папою. Взяв ім’я Іван Павло ІІ. Був людиною глибокої віри, покладався на Бога. Закликав людей не боятись життєвих труднощів.
Іван Павло ІІ – Папа і світовий лідер, який подорожував найбільше. Він відвідав 129 країн, здійснив 146 подорожей за межі Італії, що в сумі еквівалентно трьом відстаням від Землі до Місяця.
У 2000 році він попросив пробачення за гріхи Церкви. Сам особисто вибачив Мехмету Алі Агджі, що вчинив на нього замах.
За понтифікат він беатифікував 1340 осіб, канонізував 483. Саме число більше, ніж сумарна кількість канонізацій його попередників.
Серед українців – мирян іменував лицарями ордену св. Григорія певну кількість осіб. За внесок у духовну спадщину в 2000 році іменував – Євгена–Ореста Садовського лицарем Ордену св. Григорія, українського композитора, диригента хору «Дніпро», регента.
Його щире ставлення викликало зв’язок з молоддю. Він запропонував їм збиратись кожні два–три роки, що стало початком Всесвітнього Дня Молоді. Іван Павло ІІ будував мости між всіма, навіть тими, хто не поділяв його точки зору. Він був першим Папою, який відвідав синагогу, покращив стосунки з православними, англіканами, протестантами, а також зібрав лідерів інших релігій для спільної молитви за мир.
У нашому житті звертаємося молитвою до Івана Павла ІІ:
«Отче Небесний, за посередництвом покірного і вірного слуги святого Івана Павла ІІ, Ти подарував Церкві і кожній людині образ праведника, що випромінює доброту та лагідність Ісуса Христа — доброго Пастиря. Задля молитов святителя Івана благослови нам жити у мирі та спокої єдиною християнською родиною. Дай нашим дітям та молоді ходити стежками Божих Заповідей. Даруй любов та взаємоповагу в наших родинах. Осяй своєю чистою і святою усмішкою терпіння та страждання наших хворих і потребуючих. Отче Небесний, допоможи нам любити Тебе та виконувати Твою святу волю кожного дня, а особливо, благослови досвідчувати нам Твою підтримку та любов, щоб ми не втрачали віру в Тебе в час важких випробувань за прикладом святителя Івана. Дозволь нам у молитві віднаходити джерело миру і спокою у спілкуванні з Тобою, Отцем, Сином і Святим Духом. Амінь".
Зіновія Садовська.