Платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта оподаткування декларацію встановленої форми з розбивкою річної суми податку рівними частками поквартально. Для новостворених об’єктів житлової нерухомості така декларація подається протягом місяця з дня виникнення права власності на даний об’єкт.
Тобто, платники податку – юридичні особи зобов’язані були подати декларації за звітний 2014 рік до 20 лютого 2014 року, в яких розрахувати податкове зобов’язання за 2014 рік з поквартальною розбивкою. Юридичні особи сплачують податок на нерухоме майно авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом (стаття 265 Податкового кодексу України).
Оскільки з 01.04.2014 Законом України від 27.03.2014 №1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» внесено зміни до ст.265 Податкового кодексу, зокрема, слова «житлова площа» замінені словами «загальна площа», юридичним особам необхідно здійснити перерахунок податку, подавши уточнюючі декларації. Зробити це необхідно до закінчення граничного терміну сплати авансових внесків з податку на нерухоме майно за II квартал 2014 року, тобто до 30 липня 2014 року.
Одночасно нагадуємо, що фізичні особи, які мали у власності в 2013 році квартири, житлова площа яких перевищувала 120 кв. м,будинки, площею понад 250 кв. мабо різні види об’єктів житлової нерухомості, житлова площа яких перевищувала 370 кв. м,зобов’язані до 29.08.2014 сплатити податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. З метою уточнення даних платники податку мають право звернутись до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації). Податкові повідомлення-рішення про нараховану суму податку на нерухоме майно за 2013 рік контролюючі органи повинні вручити фізичним особам до 1 липня 2014 року.
Якщо платники податку на нерухоме майно не сплачують вчасно податок, то такі платники притягуються до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:
– при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу;
– при затримці більше 30 календарних днів – у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу.
Після закінчення встановлених Податковим кодексом України термінів сплати узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня із розрахунку 120% річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.