Головна Цікаво 9 червня пройшов Міжнародний день друзів

9 червня пройшов Міжнародний день друзів

348
0

Шановні читачі, хочемо вам нагадати про одне чудове свято, яке, на жаль, мало хто з нас святкує. Це Міжнародний день друзів, який припадає на 9 червня.

Звичайно, справжня дружба – річ дуже рідкісна, і не кожному пощастило здобути її. «Друг – це одна душа, яка живе в двох тілах», — говорив Арістотель. Усі народи в усі часи шанували дружбу найбільшою соціальною і етичною цінністю.

Традиція свята зародилася в США у серпні 1935 року. І відтоді його відзначають щорічно у багатьох країнах світу. У цей день потрібно проводити час зі своїми друзями, висловлювати їм свою любов і повагу.

Також у День друзів прийнято дарувати подарунки, квіти, листівки. Цей день був заснований саме для того, щоб, незалежно від життєвих обставин і різних перипетій, ми нагадали своїм друзям про те, як вони важливі для нас. Можливо, це свято для когось стане відмінним приводом до того, щоб знову, через якийсь час, подзвонити або написати старим добрим друзям, а потім зібратися галасливою дружною компанією і поділитися хорошими новинами і приємними спогадами…

Як правило, «справжня дружба» незмінно вважалася вкрай рідкісною, а розквіт її відносили до минулого, представляючи дружбу як ідеал, перекинутий в минуле. Природно, що народна творчість наших далеких предків залишила чимало прислів’їв, приказок та афоризмів про друзів. Наприклад: старий друг краще нових двох. Друзям і в одній могилі не тісно; не тримай сто рублів, а май сто друзів. У свій час Артур Шопенгауер зауважив: «Справжня дружба – одна з тих речей, про які — як про гігантських морських змій: невідомо, чи є вони вигаданими або десь існують».

Мені хочеться вірити, що у кожного має бути хоча б один друг, який ніколи не зрадить і не підведе у важку годину.

Підготувала Зоряна ГУМНИЦЬКА.