Головна Цікаво Африканська чума: небезпечне поширення

Африканська чума: небезпечне поширення

198
0

За 2015 рік в Україні зареєстровано 40 випадків захворювання свиней на африканську чуму свиней (АЧС). За березень 2016 року різко ускладнилась епізоотична ситуація в Україні в зв‘язку з реєстрацією 1 випадку захворювання свиноматки на сибірку та 3 випадків захворювання свиней на АЧС. Випадок захворювання свиноматки на сибірку зареєстровано в особистому господарстві м. Чугуєв Харківської області. Це захворювання гостроінфекційне, спільне для людей та тварин. Власником господарства було дорізано хвору свиню і 17 людей споживали м‘ясо та сало з даної тварини.

Випадки АЧС зареєстровано в особистих господарствах Олександріївського району Кіровоградської області 06.03.2016 року; в Роздільнянському — 17.03.2016 р. та Овдіопольському — 22.03.2016 р. районах Одеської області.

Виникнення даних гостроінфекційних захворювань зумовлено типовою для України “системою господарювання”: людина має підсобне господарство, однак у нього не дві-три свині, а п‘ятдесят і більше, а це вже цілий виробничий процес, і це вже безвідповідальність і халатність з боку власника, якщо він не може забезпечити систему безпеки (закритий режим роботи господарства). Якщо не можеш забезпечити систему безпеки, не маєш права тримати свиней.

Сьогодні кожний власник тварин повинен зрозуміти потенційну небезпеку поширення АЧС, а тим більше сибірки, і знати, як діяти, чого не можна робити. Про кожний випадок захворювання або підозри захворювання тварин на інфекційні хвороби власники тварин зобов‘язані повідомляти державну службу ветеринарної медицини.

Звертаємо увагу голові Жовківської міської ради та начальникові Жовківського відділення поліції, що, згідно з рішенням надзвичайної протиепізоотичної комісії при Жовківській РДА (протокол № 6 від 23.11.2015 року), їм потрібно вжити заходів щодо заборони на торгівлю продуктами харчування, м‘ясом та м‘ясними продуктами у невстановлених для цього місцях.

У м. Жовкві зафіксовано торгівлю харчовими продуктами, м‘ясом та м‘ясопродуктами у невстановлених місцях, що з кожним днем набуває масового характеру.

Шановні мешканці Жовківського району! Управління ветеринарної медицини в Жовківському районі застерігає Вас не купувати харчових продуктів, м‘яса та м‘ясопродуктів на стихійному ринку м. Жовкви, оскільки вони не піддаються ветеринарно-санітарній експертизі, що може призвести до виникнення інфекційних та паразитарних захворювань, харчових отруєнь.

Богдан Ях, заступник начальника управління ветеринарної медицини в Жовківському районі.