Головна Цікаво Крадете електричну енергію — чекайте в гості правоохоронців

Крадете електричну енергію — чекайте в гості правоохоронців

138
0

Кажуть, що все таємне колись стає явним. І цей вислів ще раз підтверджується в роботі енергопостачальних компаній, які разом із правоохоронцями та радіочастотниками викривають крадіїв електричної енергії.

Аби виявити всі види крадіжки електричної енергії, працівники електропостачальних компаній у своїй роботі користуються сучасним обладнанням. До прикладу, останнім часом серед крадіїв-споживачів  є дуже популярним генератор високочастотного електромагнітного випромінювання. Цей пристрій зупиняє роботу лічильника за допомогою сильного електромагнітного випромінювання високої частоти.  Та робота генератора дуже негативно впливає на здоров’я людей: починаючи від захворювання крові, серцево-судинної системи і закінчуючи онкологічними та хворобами статевої системи, які у подальшому впливають на  репродуктивність.

Зазвичай такі прилади використовуються там, де є велике споживання електричної енергії. Це продуктові магазини, кафе, ресторани і навіть дитячі супермакети. В більшості випадків  персонал про шкідливість цього приладу не знає, а що казати про відвідувачів, які взагалі уявлення не мають, що перебувають у небезпечному приміщенні.

Цей пристрій, до того ж, перешкоджає нормальній роботі засобів зв’язку, навігації, побутових електроприладів, комп’ютерів, інтернет-передавачів, сигналізації тощо. Тож, якщо у Вас є проблеми з роботою техніки, можливо, якийсь підприємець поблизу Вашого будинку використовує такий генератор.

Застосування такого приладу є незаконним, воно одразу підпадає під декілька статей Кримінального кодексу України (незаконне використання радіочастот, крадіжка електричної енергії, шахрайство). До того ж, за це правопорушення законодавством України передбачено позбавлення волі на строк до 3 років.

Правоохоронні органи вже порушили кілька cотень кримінальних проваджень в Україні стосовно конкретних осіб, які крали  електричну енергію за допомогою таких приладів.

Наприклад, нещодавно генератор високочастотного електромагнітного випромінювання було знайдено в приміщенні однієї приватної фірми на Львівщині. За цим фактом правоохоронці порушили кримінальне провадження за статтею 188-1 Кримінального кодексу України. Тепер директору фірми Петру К. та головному енергетику Василю Ч.  загрожує позбавлення волі строком до 3 років. Крім того, фірма має заплатити енергопостачальнику штраф у розмірі понад 300 тис. грн.

Великий штраф, зіпсована репутація та притягнення до кримінальної відповідальності – ціна, яку заплатить крадій. І навряд чи він знову захоче випробувати свою фортуну таким сумнівним та ризикованим способом «заробітку» на електричній енергії.

Електропостачальні компанії, спільно з правоохоронними органами та радіочастотниками, надалі будуть викривати всіх крадіїв електричної енергії та притягувати їх до кримінальної відповідальності.

Тарас НЕВГАМОВНИЙ.