Головна Цікаво Китайський уряд випустить цифровий юань

Китайський уряд випустить цифровий юань

158
0

За інформацією Форбс, в Китаї вже розробили державну цифрову валюту, яка називається DC / EP (DC-Digital Currency, EP – Electronic Payments). Імовірно, її представлять вже в листопаді. Відповідальність за цифровий юань покладено на одну з найбільших фінансових установ країни – Банк Китаю.

Експерти стверджують, що анонс Libra міг вплинути на плани Народного банку Китаю і змусити його розглянути нові моделі реалізації інструменту, в яких більш важлива роль буде відводитися неурядовим установам.

Такі компанії, як Alibaba і Tencent, Union Pay, а також інші місцеві «акули бізнесу» стануть першими, хто запровадить криптовалюту, яку підтримує держава. У матеріалі letknow.news експерти пишуть, що мережа DC / EP буде обробляти до 300 тисяч транзакцій щосекунди, це в 5 разів швидше, ніж Visa (близько 65 тисяч транзакцій в секунду).

«До офіційного запуску китайської цифрової валюти потрібне подальше тестування, яке буде здійснюватися з урахуванням Libra», – заявив директор Центру з дослідження фінансових технологій і кібербезпеки при Китайському народному університеті Ян Дон.

Для порівняння: пропускна здатність мережі біткоін – всього 7 транзакцій в секунду. За інформацією інсайдерів, китайську криптовалюту представлять 11 листопада, коли у місцевих компаніях почнуться розпродажі в честь Чорної п’ятниці. Цифровий юань буде поширюватися не тільки в Китаї, але і за кордоном. Цим займуться кілька компаній. В уряді вважають, що DC / EP дасть реальну можливість замінити долар у якості глобальної резервної валюти.

Випробування в майбутньому повинні бути зосереджені на неурядових та транскордонних сценаріях. Безліч учасників, включаючи приватні і орієнтовані на державу компанії, можуть приєднатися до процесу, що проводиться центральним банком, стверджує Дон. При цьому він відмовився назвати конкретні компанії, які можуть бути залучені до тестування.

Голова китайської платіжної системи UnionPay і колишній чиновник Народного банку Китаю Шао Фуцзюнь повідомив, що в даний час розглядаються різні формати і плани по запуску цифрового валюти. При цьому Фуцзюнь зазначив, що цифрова валюта може зіткнутися з низкою труднощів, пов’язаних з міжнародним співробітництвом і встановленням обмінного курсу.

Чи стане нова криптовалюта чимсь великим – подивимось вже незабаром. А покищо тримайте руку на пульсі новин криптовалют та блокчейну.