Головна Цікаво Лазерна корекція зору – особливості

Лазерна корекція зору – особливості

508
0

Людина, яка зазнає дискомфорт із зором (наявність короткозорості, далекозорості або змішаного астигматизму), рано чи пізно збереться з духом, прийде до офтальмолога і хоробро заявить: «Лікарю, я не можу більше так жити. Я хочу бачити світ на всі сто! » І офтальмолог, скоріш за все, направить пацієнта в один з медичних центрів, чия спеціалізація – лазерна корекція зору і таким чином повертати людям радість бачити світ у всій його красі. Припустимо, у вас є деякі недоліки із зором, ви налаштовані рішуче і володієте необхідною сумою грошей, щоб оплатити відповідну медичну процедуру. Ви навіть вибрали для її проведення медичний центр у Львові Oculus. Однак перш ніж ви туди підете, рекомендуємо прочитати відповіді на наступні питання:

Що являє собою лазерна корекцію зору

Дана процедура зовні нагадує пластичну операцію, з тією лише різницею, що коригування підлягає не особа і інші частини тіла людини, а рогівка його очі. Нагадаємо, що рогівка є зовнішньою оболонкою очного яблука і, крім захисних функцій, служить природною лінзою, яка формує на сітківці ока ту картинку, яка потім транслюється в ваш мозок, а він в свою чергу ідентифікує її з тим чи іншим об’єктом. Простіше кажучи, від стану рогівки залежить якість вашого зору. Завдання лазерної корекції – внести необхідні правки в рогівку, прибрати (випарувати) зайві її тканини і в підсумку змінити форму рогівки настільки, що вона буде здатна сприймати видимі об’єкти на рівні здорового ока.

Як проводиться лазерна корекція зору

– Спочатку за допомогою відповідних комп’ютерних технологій виявляються ті ділянки рогівки, які підлягають обробці лазером, і складається модель ідеальної форми рогівки.

– Проводиться безпосередня процедура корекції. Вона здійснюється в амбулаторних умовах з застосуванням місцевого знеболювання Кільця навколо ділянки шкіри обличчя. Лікар фіксує око у відкритому стані і за допомогою лазерного інструменту, званого «кератом», відокремлює, формує і зрізає (випаровує) намічений шар рогівки до тих пір, поки вона не набуде потрібної форми.

Втручання лазерного кератома в око людини займає всього 20-60 с. При цьому потрібно зазначити, що лазер неймовірно чуйно реагує на рухи очного яблука, невідступно слідуючи за ним. Тому не варто побоюватися, що кератом «потрапить» повз ціль і зріже не той шар рогівки. Технології лазерної корекції зору надзвичайно вивірені і точні. Відрізняються вони між собою за такими параметрами, як:

  • вид лазерного кератома;
  • точність проведення процедури, здатність «підлаштуватися» під будову конкретної рогівки;
  • ступінь травматичності і ризик настання ускладнень після операції;
  • період реабілітації;
  • вартість операції.

Однією з найпопулярніших технік лазерної корекції зору, що відрізняється досить високою здатністю враховувати індивідуальні особливості рогівки ока пацієнта і приводить до мінімуму травм. Пацієнт починає дивитися на світ здоровими, ясними очима вже через дві години після проведення операції.

Як слід поводитися після операції

Головне побажання – вкрай дбайливо поставтеся до ока, що зазнало даної медичної процедури. Для цих цілей протягом місяця після операції рекомендується:

– не торкатися очі, минулого лазерну обробку, і тим більше ні в якому разі не терти його;
– піддавати себе важкою фізичною (не займатися спортом) і термічним (не ходити в лазню і сауну) навантажень;
– жінкам радять не фарбуватися в післяопераційний період, а чоловікам – забути про міцні напої;
– носити темні сонцезахисні окуляри в будь-яку погоду.
Кому не варто робити лазерну корекцію зору

– людям, що страждають такими хворобами, як цукровий діабет, хвороба серця (ситуацію ускладнює наявність у пацієнта кардіостимулятора), глаукома, катаракта, різні види патології рогівки, будь-яка інфекційна хвороба, що вразила очі і т. Д.

– лазерна корекція зору протипоказана також вагітним жінкам, оскільки майбутні пологи є серйозним фізичним навантаженням, яку, як ми зазначили вище, слід уникати.

Для того щоб остаточно розуміти, яку лазерну корекцію зору вам необхідно зробити, доцільно пройти обстеження у офтальмолога, наприклад, в медичному центрі Oculus http://oculus.lviv.ua/areas/ophthalmology/lazerna-korekciya-zoru-ta-lazerni-meto/, який встановить точний діагноз , вибере відповідний метод корекції і виконає операцію. Словом, свої очі бажано довіряти професійним медикам – їх надійним рукам і високоточним лазерів.