На Жовківщині — перші жнива

  296
  0

  За вікном лише початок липня, а селяни та фермери Жовківщини приступили до збирання зернових культур. По звуку двигунів комбайнів у полі розуміємо, що настала чергова фаза сільсько-господарського життя — розпочалися перші жнива.

  На жовківських нивах молотять ячмінь. Сприятливі погодні умови та рання весна, достатній період вегетації та формування зернового плоду стали запорукою швидкого дозрівання злакових культур. Перші намолоти ячменю показали різні результати врожайності на фермерських ланах та сільських нивах, відповідно. Така розбіжність продуктивності культур пов’язана із низкою аграрних та термальних чинників.

  Тепла і рання весна, достатня кількість сонячних променів та ультрафіолетового випромінювання становлять лише половину передумов врожайності злакових. Не менш важливими є агротехнічна та органічна обробки культури. А саме: вчасне внесення мінеральних та органічних добрив, захист від бур’янів та шкідників, регуляція процесу росту стебла і колоска. Врахувавши ці моменти, можна сподіватися на добрий врожай.

  Цьогорічні перші жнива можна вважати досить продуктивними. Врожайність ячменю на фермерських угіддях становить 40-50 ц. з га, натомість на сільських полях — 25-35 ц. з га. Звідси середня врожайність ячменю на полях Жовківщини — 30-40 ц. з га. Відповідно до біологічних показників це вважається досить високим результатом.

  Через тиждень — два жовківські хлібороби збиратимуть основний врожай — молотитимуть посіви пшениці. Будемо сподіватись, що й на цьому етапі зернозаготівлі хліборобські ниви дадуть теж хороші врожаї.

  Віталій СЛУКА.