Головна Цікаво Наркоманії — бій

Наркоманії — бій

289
0

У нашій країні ведеться активна боротьба з наркоманією. Але її трагічних наслідків ще багато хто не усвідомив. Дії наркотиків на організм людини є дуже згубним. Молоді люди дуже помиляються, вважаючи їх розвагою, і навіть не підозрюють до якої страшної трагедії доводить це сумнівне захоплення. Тому боротьбі з наркоманією треба надавати більше уваги у кожній сім’ї і школі, бо її, як і будь-яку іншу хворобу, легше попередити, ніж лікувати.

У наш час здебільшого вирощування маку перетворилось у «легкий» заробіток для несвідомих людей, які завдають шкоди нашому суспільству і мають чималий дохід з людської біди. Тому законодавство передбачає покарання за посів та вирощування снотворного маку та конопель, і це мусить знати кожний.

За незаконне виготовлення, зберігання та збут «дурман-зілля» горе-продавців чекає покарання до 8 років позбавлення волі, зокрема:

— ч. 1 ст. 307 Кримінального кодексу України “Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання з метою збуту наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів — карається позбавленням волі на строк до 8 років;

— ч. 2 ст. 310 КК України передбачає, що незаконний посів або вирощування снотворного маку чи конопель у кількості 100 і більше рослин карається позбавленням волі на строк до 7 років.

Тож варто задуматися, чи сіяти мак “на пиріжки”. Згідно ч. 4 ст. 307 КК України особа, яка добровільно здала наркотичні засоби або психотропні речовини, або їх аналоги і вказала джерело їх придбання, або сприяла розкриттю злочинів, пов’язаних з їх незаконним обігом, звільняється від кримінальної відповідальності.

Піднімаємо дане питання з метою попередження злочинів такого характеру, і ще раз наголошуємо не сіяти мак. Також закликаємо до спільної боротьби із наркоманією громадськість, громадські формування, представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, бо тільки спільними зусиллями ми зможемо побороти зло під назвою наркоманія.

Оксана ГЛИНСЬКА,

старший інспектор по PH та ГФ СДІМ Жовківського РВ ГУМВС України у Львівській області, ст. л-нт міліції.