Головна Цікаво Насосне обладнання: особливості та різновиди

Насосне обладнання: особливості та різновиди

71
0

Насосне обладнання широко поширене не тільки на промислових підприємствах, а й у побутових умовах. Особливо часто воно використовується в приватних будинках, які знаходяться у віддаленій місцевості, де немає можливості підключитися до каналізаційної магістралі. Саме таким чином власник будинку одержує можливість організувати для себе якісний і безпечний відведення відходів.

Що стосується насосного обладнання в промисловості, то воно використовується в нафтогазовій, будівельній, харчовій, машинобудівній та багатьох інших сферах діяльності людини. Однак насос, який може бути незамінним на одному промисловому об’єкті, виявиться марним на іншому. Саме тому існує величезний асортимент насосів, які призначаються для абсолютно різних цілей.

Основні різновиди насосів

У список найпоширеніших агрегатів входять такі насоси:

  • відцентрові;
  • гвинтові;
  • шестерні;
  • мембранні;
  • роторно-лопатеві.
  • відцентрові насоси

Основними елементами конструкції в відцентрових насосах є робоче колесо і лопаті, які на ньому розміщені. Колесо розкручується, створюючи відцентрову силу і відсуваючи рідина до країв робочої камери, після чого перекачують речовина потрапляє в вихідну трубу.

Перевагами такого насоса вважається великий ККД і маленькі габарити. Досить часто відцентрові насоси використовують в якості погружного обладнання – в свердловинах, басейнах, резервуарах і т.д.

Гвинтові насоси

Також називаються шнековими. Один або кілька гвинтів в конструкції розкручується і переміщує воду за допомогою своїх рухів. Гвинтові насоси здатні перекачувати дуже густі і в’язкі рідини. Тому їх досить часто використовують нафтопереробні заводи. Вони здатні створювати високий показник тиску і перекачувати рідини у вертикальному напрямку.

Шестерні насоси

Якщо вам потрібно організувати стабільно високий натиск рідини і досягти високого ККД, то шестерний насос повинен бути одним з очевидних виборів. Він здатний створювати досить високий показник тиску.

Мембранні насоси

Такі насоси працюють шляхом зміни обсягу робочої камери. Вони забезпечують відмінну ізоляцію, через що застосовуються на фармацевтичних заводах, де неприпустимо забруднення рідини.

Роторно-лопатеві насоси

Дуже довговічний насос, який працює за допомогою кулачків, які один одного не стосуються. Це забезпечує відмінну довговічність і можливість перекачувати речовини з нестабільною структурою. Наприклад, молочні продукти.