Головна Цікаво Чому ми додатково оплачуємо за послуги банку?

Чому ми додатково оплачуємо за послуги банку?

199
0

Споживачі блакитного палива останнім часом зіткнулися з тим, що при розрахунках за газ банки чи платіжні сервіси стягують додаткову комісію. Сума в різних фінустановах різна, але в середньому становить близько трьох гривень. Розміри такої комісії визначаються банками самостійно і не залежать від постачальника газу.

За роз’ясненням ми звернулися до керуючого філії Львівського обласного управління акціонерного товариства «Ощадбанк» м. Жовкви Віктора Станька, де мешканці найчисельніше оплачують за комунальні послуги. Це пов’язано з останніми законодавчими нововведеннями. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30.09.2015 р. №792 «Про забезпечення проведення розрахунків за спожитий природний газ», зменшено за надання банками послуг з приймання платежів від населення за газ з 1% до 0,3%. ( Минулі роки фінустанови брали 0,9% від платежів). Тобто газопостачальна компанія не може компенсувати банкам витрати за приймання, обробку та перерахування  платежів більше, ніж 0,3% від суми платежу.

У свою чергу банки є фінансовими організаціями та, відповідно до вимог статті 53 Закону України «Про банки та банківську діяльність», не мають можливості встановлювати тарифи за послуги, нижче ніж їх собівартість, у тому числі за послуги з приймання комунальних платежів. Таким чином, у межах законодавства та з метою компенсації витрат, покриття рентабельності послуг фінустанови беруть додаткову плату за проведення транзакції (здійснення платежу).

Без додаткової комісії оплатити за блакитне паливо можна банківською карточкою або ж у терміналі. Тож обрати спосіб оплати з прийнятними для себе умовами споживач може самостійно.

Уляна Лащівська.