Головна Цікаво Польща: працевлаштування, проживання, особливості країни

Польща: працевлаштування, проживання, особливості країни

163
0

Багато українців щорічно відправляються до Польщі на заробітки. Вік, стать та освіта трудових мігрантів досить різноманітні. А тому, має сенс позначити, що привертає українців, які умови праці забезпечуються і дорого чи обходиться життя в сусідній країні.

Польський ринок праці: що вакансії, які вважають за краще українці

Гортаючи простори інтернету, користувачі напевно натрапляли на запити робота швачка в Польщі, вакансії для сімейних пар, молоді і так далі. Все пояснюється тим, що незважаючи на жвавий ринок праці, фахівці з Польщі часто відправляються на роботу в більш розвинені країни: Німеччина, Франція, Британія. У той час як спостерігається дефіцит кадрів:

  • на посадах, які потребують спеціальної освіти;
  • в ІТ сфері;
  • на управлінських посадах;
  • в державних структурах та ін.

Зрозуміло, зарплата лікаря буде значно відрізнятися від тієї, що пропонується в рамках напряму роботи медсестрою в Польщі. Хоча і передбачені доплати, до кандидатів висуваються досить високі кваліфікаційні вимоги.

проживання

Вартість життя в Польщі невисока. І тут ціни в великих містах вище, ніж у сільській місцевості. До слова, багато роботодавців беруть на себе обов’язок знімання і надання житла на час трудового договору.

Щомісячна вартість життя однієї людини становить близько 475 євро без орендної плати. Середня орендна плата за однокімнатну квартиру складає 350-550 євро, в залежності від розташування, площі та планування. Зокрема, у Варшаві оренда відносно дорога. В цілому, в великих містах слід уникати центру. Щомісячні додаткові витрати складають близько 149 євро на сім’ю з однієї людини. Дешева альтернатива для тих, хто приїхав на заробітки – проживання в спільній квартирі.

Щомісячні витрати, звичайно, залежать від вашого способу життя. Багато компаній пропонують своїм співробітникам переваги, такі як:

  • субсидії на дорожні витрати
  • щомісячні квитки або фітнес-студії;
  • безкоштовне проживання та харчування.

Злочинність в Польщі оцінюється як низька. Згідно з індексом злочинності Numbeo Польща займає 17-е місце в Європі, випереджаючи Німеччину на одне місце. Індекс створюється на основі опитувань відвідувачів сайту.

транспорт

Хоча громадський транспорт у містах добре розвинений, а мережа поїздів обширна, багато поляків користуються автомобілями. Це призводить до жвавих вулицях у великих містах і довгим поїздкам (час у дорозі) на роботу. Якщо ви хочете привезти свій автомобіль, вам необхідно зареєструвати його в країні не пізніше, ніж через шість місяців. Для цього всі відповідні документи наприклад:

  • паспорт,
  • документ про реєстрацію транспортного засобу,
  • договір купівлі-продажу і т. Д.

Але така практика зустрічається вкрай рідко, що пояснюється низькими цінами на старі автомобілі. Документи на транспортний засіб повинні бути переведені на польську мову присяжним перекладачем.