Головна Цікаво Працюємо над сьогоденням, думаємо про майбутнє

Працюємо над сьогоденням, думаємо про майбутнє

156
0

Рава – Руська міська рада – одна з трьох міських рад району, яка вирізняється прикордонним розташуванням. По-іншому так і кажуть — місто на кордоні. Потенціал близькості з митницею сприяє розвитку міста, зокрема туристично-соціальної інфраструктури. Розбудовуються житлові квартали, зростає чисельність мешканців.

24 лютого 2015 року секретарем Рава-Руської міської ради обрано голову фракції ВО «Свобода» Миколу Зінька, який і виконує обов’язки міського голови. Нагадаємо, що попередній голова Ірина Верещук написала заяву на звільнення.

Як працюється новообраному секретареві, які проблеми вдалося вирішити упродовж такого незначного проміжку часу? З такими запитаннями ми звернулися до Миколи Зінька. До речі, до обрання секретарем міської ради Микола Любомирович із червня 2014 року служив у батальйоні «Січ», куди пішов добровільно, щоб захищати цілісність і суверенність  нашої держави. Після трьох ротацій, коли перебував у Курахово,  повідомили про зміну діяльності і роботу в місцевому самоврядуванні.

— За підсумками першого півріччя дохідну частину бюджету Рава-Руської міської ради перевиконано на 674 тисячі гривень. Провели сесію міськради і  скерували кошти на роботи, які необхідно виконувати влітку. Тож за рішенням депутатів заплановано ремонт дахів трьох будинків і доріг. Поточний ремонт окремих ділянок дорожнього полотна міста уже провели, бо ще на початку року було закладено 300 тис. грн.  400 тис грн. плануємо скерувати на капітальний ремонт вул. Вокзальної.

У міську казну надходить єдиний податок від суб’єктів підприємницької діяльності, доходів фізичних осіб, земельний. Новим і вагомим для бюджету міста є акцизний збір — у середньому поступає 175 тис. у місяць.  Основними платниками даного виду податку є автозаправочні станції – їх у місті чотири. Зараз ми інформуємо мешканців на сайті міської ради,  у соцмережах, плануємо випустити буклети з роз’ясненням, коли водії заправляються на АЗС міста – 5 відсотків від суми  поступають у бюджет. Наприклад, для поїздки у Львів потрібно 200 грн. для придбання пального, 10 грн. з цієї суми надходить у міську казну. Таким чином, кошти акумулюються у місті, і їх можна використовувати для ремонту місцевих доріг, якими найбільше курсують наші водії. Тому равчани повинні бути зацікавленими у  підтримці АЗС міста. Від торгівлі алкоголем і тютюном кошти теж поступають у міський  бюджет. Ми не пропагуємо цей підакцизний товар, але нагадуємо мешканцям, щоб вимагали при купівлі товарний чек – це запорука сплати податків. На території ради чимало таких торгових точок. Спочатку попередили власників, надалі звертатимемось у податкову, щоб провести моніторинг поступлень.

Хоч дитячі садочки передані на баланс відділу освіти, проте ми теж передбачаємо у себе кошти для їх підтримки і проведення  ремонтів. На території міста навчальний процес провадять чотири школи, дошкільним вихованням охоплені діти у трьох садочках. Діє дві бібліотеки, у дитячій зараз перекриваємо дах. Подорожчання енергоносіїв змушує шукати альтернативні джерела опалення в установах соціальної сфери. Так, орендована підприємством котельня  Рава-Руського ліцею працює на щепу. Це здешевило тепло і підвищило температурний режим приміщень у зимовий період. У перспективі планується підключити до цієї котельні і гімназію.

Садочок «Орлятко», що в центрі міста, обігрівається за рахунок енергії землі. Це вдалося реалізувати у рамках проекту ПРООН, районного і міського співфінансування. Така сучасна система опалювання значно економитиме бюджетні кошти, не треба закупляти вугілля (на один опалювальний сезон — 30 тонн вугілля), залучати чотирьох опалювачів. Встановлені датчики реагують на температурні показники, одночасно проводиться підігрів води. Таку сучасну систему опалення  запущено у жовтні минулого року, і вона успішно функціонує. Хоч і збільшилось споживання електроенергії, проте з’явилася суттєва економія на купівлі твердого палива й утриманні опалювачів. Окрім того, вирішено проблему підтоплення старої котельні, пічне опалення переобладнано на централізоване, тому в усіх приміщеннях однакова температура повітря.  Прокладені у землі труби акумулюють енергію землі. Це єдиний у районі такого зразка опалювальний об’єкт, який окупиться за років 5-7.

З метою економії коштів міської ради на вуличне освітлення передбачили 8 тисяч гривень на встановлення двозонних лічильників. Вартість одного окупиться за чотири місяці.

У Раві-Руській функціонує комунальне підприємство, створюються ОСББ. Два роки тому за кошти міської ради і співфінансування співвласників перекрито два будинки. Обрали три будинки, які потребують нагального перекриття, заміни покрівлі. На черзі ще два будинки. Узагалі у місті значно більша потреба капітального ремонту покрівель. (Саме під час  візиту у міську раду на прийом до в.о. голови прийшли мешканці багатоквартирного будинку з проханням відремонтувати аварійний дах).

Рава-Руська міська рада брала участь у щорічному обласному конкурсі «Екологічно чистий населений пункт» і визнана найкращою у категорії міст районного значення. За 70 тис грн. закупимо сміттєві баки для індивідуального сектору. Оплата за вивезення ТПВ встановлюється залежно від чисельності мешканців. Сподіваємось, що це допоможе зробити місто чистішим і зменшить стихійні сміттєзвалища.

На даний момент виділили у кварталі «Лісна» приблизно 20 земельних ділянок для учасників АТО. Є ще  60 поданих заяв, зокрема 40 – це равчани, інші – мешканці прилеглих сіл. Ми звернулися  у Міністерство оборони, чи використовуватимуться приміщення на території колишньої військової частини – це приблизно 40 га, проведені комунікації. У разі дозволу міська рада могла б  забезпечити  мешканців житлом, яке можна зводити на уже готових фундаментах чи переобладнювати колишні приміщення частини.

Проблемою Рави-Руської є очисні споруди – це важливе питання екологічної безпеки міста. Ми подали заявку на співфінансування даного об’єкту із Європейським Союзом.  Кошторис на більш як 6 млн. грн. поділено на етапи виконання,  залежно від першочерговості проблеми.

Дорога, що на вул. 1-го листопада, яка у підпорядкуванні Яворівської ДЕД, — найпроблемніша ділянка у центрі міста. Якщо змін не буде у найближчі півроку, то візьмемо на свій баланс. На такі вибоїни не можливо дивитися, а не те. Що долати.

Хто кандидував на посаду мера, усі обіцяли газифікувати Раву-Руську. Нині із подорожчанням газу — це вже не так доцільно. Шукаємо прогресивніші джерела опалення. В основному мешканці використовують електроенергію і тверде паливо, встановлюють сонячні батареї.

Найприємнішою статистикою міста є збільшення народжуваності. Так, упродовж 2014 року у Раві-Руській народилось 137 дітей, померло 79 чоловік. Тобто народжуваність майже вдвічі переважає. З початку нинішнього року у нашому місті народилось 79 дітей. Тож впевнено можна сказати, що у Рави-Руської є майбутнє.

Уляна Лащівська.