Головна Цікаво Щасливі люди живуть довше

Щасливі люди живуть довше

218
0

Враховуючи, що прагнення до щастя є основоположною метою людства, Генеральна Асамблея ООН 28-го червня 2012- го року на своєму 118-му пленарному засіданні прийняла відповідну резолюцію, в якій запропонувала всім державам — членам  ООН, а також і іншим регіональним і міжнародним організаціям, широкому громадянському суспільству відзначати 20 березня Міжнародний день щастя. Крім цього, ООН стверджує, що для досягнення глобального стану щастя на планеті необхідно підтримувати економічне зростання соціальними й екологічними програмами. 

У рейтингу щасливих країн Україна, на жаль, пасе задніх. Цього року опустилась аж на 123 місце – між африканськими Кенією та Ганою. Люди нещасливі через відсутність грошей та нестабільність, кажуть психологи. Але головна проблема – це негативне сприйняття світу. Люди зосереджуються на матеріальному і забувають про прості приємні речі, які нас оточують.

Увага до питань щастя супроводжувала людство протягом всієї його історії. Про це написано і сказано так багато, що, напевно, окремо взятій людині не вистачить і усього її життя, щоб ознайомитися з повним переліком думок і міркувань з цього приводу. Однак, у спробі узагальнити цей величезний матеріал, цілком впевнено можна стверджувати, що питання щастя впритул стосується і моментів внутрішньої свободи людини, і зовнішніх факторів, які супроводжують її життя, таких понять як совість і честь, почуття власної гідності. І навіть взагалі може бути тісно пов’язане зі, здавалося б, зовсім незначними причинами та обставинами, які у багатьох просто можуть викликати відверту іронічну посмішку. Щастя можна легко втратити або позбутися. А його подальше здобуття або повернення може коштувати людині великих і неймовірних зусиль, забирати неабияку кількість сил та часу.

Якщо рівень позитиву на нулі – психологи радять зайнятися справою, яка вам подобається.

Наприклад, танцями, малюванням чи грою на музичних інструментах…  Адже хороші емоції ховаються в простих речах. Якщо людина прогуляється парком – вона грошей не заробить, але стане щасливішою.

А ще наснагу до життя подарують кімнатні рослини чи домашні  тварини.  Бо турбота про інших налаштовує на спокій і гармонію.  Щасливі люди живуть довше.

Для того, щоб бути щасливим, дуже важливі релігія і спорт. Доведено, що вони постачають нас порціями щастя – маленькими, але зате регулярними.

Якщо Ви навіть будете посміхатися, нехай на самоті і зовсім без причини, то м’язи подадуть сигнали в мозок, і Вам дійсно буде радісно.

Кофеїн в розумних дозах не тільки підвищує уважність, він також може поліпшувати настрій.

Будь-яка людина, що перебуває при здоровому глузді і тверезому розумі, прагне бути щасливою, або хоча б зовсім не проти того, щоб бодай зрідка, але відчувати такий стан, при якому присутнє почуття найбільшого внутрішнього задоволення своїм власним буттям, повноти й осмисленості життя. Когось це почуття залишає дуже рідко, хтось, навпаки, вже й забув, що може відчувати щось подібне. Але бути щасливою людиною здавалося б дуже просто і дуже природньо. Формулюючи цілі, краще виражатися дуже конкретно і ставити реально досяжні завдання. Тоді ви неодмінно будете щасливими!

Дослідники старіння з Інституту Альберта Ейнштейна виявили, що 243 учасники довгожителі мали позитивне ставлення до життя. Ми щиро бажаємо всім і кожному бути щасливим! Нагадуємо, що навчитися радіти малому не так важко і під силу кожному з нас. Щастя і радість — це брати близнюки. Задовольняючись малим, набагато легше отримати більше! Будьте щасливі, зі святом!

Підготувала
Уляна ЛАЩІВСЬКА.