Головна Цікаво У Бишкові – сучасна міні-ферма

У Бишкові – сучасна міні-ферма

293
0

28 вересня перший заступник голови Жовківської РДА  Любов Дунець разом із очільником області Олегом Синюткою  взяла участь в урочистому відкритті сімейної міні-ферми. Підприємство створене у рамках проекту уряду Канади «Розвиток молочного бізнесу в Україні», який реалізовує Львівська аграрна дорадча служба.
Привітати власників модернізованої ферми Галину та Миколу Губків прийшли представники влади, партнери цього проекту, місцеві жителі.

Перший заступник голови Жовківської районної державної адміністрації побажала процвітання та розвитку власникам. «Україна завжди була сільськогосподарською державою. Молоко та молокопродукти необхідні для підтримання життєдіяльності людини, вітамінів та мінералів, що є обов’язковим для здоров’я населення. В Україні це не лише один з основних продуктів харчування, а й окремий компонент виробництва  багатьох товарів харчової промисловості. Такий проект дає приклад іншим розширювати свої господарства, збільшувати доходи та покращувати добробут родини», — зазначила Любов Дунець.  

Сім’я Губків утримує 6 корів, 5 свиней та 2 коней. Тепер на фермі значно покращилися умови утримання тварин. Загальна вартість грантової підтримки родини склала близько 100 000 грн. Ці кошти були витрачені на купівлю 10 гумових килимків, 5 поїлок, 3 ламп для освітлення, вентилятора із системою автоматичного управління та сучасного доїльного апарату.
«Це необхідне обладнання, яке допоможе збільшити поголів’я худоби, спростить роботу та зекономить час на роботу у господарстві,» – поділився  Микола Губка.

Сьогодні у планах фермерів — збільшення поголів’я худоби до 10 корів. Зокрема, завдяки збільшенню обсягів заготівлі молока та підвищенню його якості, родина планує суттєво покращити власні доходи. Нині господарі реалізують молоко на місцевому ринку та маслозаводі, проте вже надалі планують реалізацію через кооперативне об’єднання.

Наш кореспондент.