Головна Цікаво Вища освіта в Польщі для українців: огляд

Вища освіта в Польщі для українців: огляд

83
0

Прагнучи отримати якісну освіту, потрібно розглядати кілька варіантів: навчання вдома і за кордоном. Зараз молодь дуже активно їде здобувати вищу освіту за кордоном. Це перспективно, якісно і модно. Ми детальніше зупинимося на тих перевагах, які отримають абітурієнти, які вирішили вчитися за кордоном, в тому числі і в Польщі. Чому багато абітурієнтів обирають освіту в Польщі? Малого того, що ми є сусідами з Польщею і студенту близько добиратися додому, але також в польських ВУЗах пропонують дуже вигідні ціни на таке навчання. Тут набагато дешевше вчитися, ніж в Австрії чи Швеції, наприклад. А якість освіти європейська. Саме тому студенти, які вчилися на бакалавріаті в нашій країні, часто їдуть поступати на магістратуру за кордоном.

Безумовно, якщо ви шукаєте альтернативу вітчизняній освіті, вам варто розглянути варіант навчання в Європі. Один з найкращих варіантів по співвідношенню якості і ціни за навчання – освіта в Польщі. Багато українських абітурієнтів вже вибрали польські ВНЗ і діляться своїми враженнями. На сьогоднішній день навчання в Польщі для українців https://mojaedukacja.com/ – один з кращих способів отримати не тільки європейський диплом, а й якісні знання. Ми зупинимося на декількох питаннях. Перший буде стосуватися освітньої системи і вибору ВНЗ. Другий – вартості проживання. Тоді вам легше буде зорієнтуватися, скільки буде коштувати рік такого навчання. А почнемо з самої освітньої системи і подивимося, наскільки вона відрізняється від вітчизняної.

Освітня система. Вибір університету

Добре було б розібратися, чи є суттєві відмінності між польською і вітчизняною системою освіти. Система вищої освіти в Польщі подібна на українську, тому вам буде нескладно з нею розібратися. Якщо в Україні на бакалавріаті зараз вчаться 4 роки, то в Польщі – 3-3,5 року, залежно від спеціальності. На технічних спеціальностях навчаються на пів семестру довше. А тривалість навчання в Польщі на магістратурі така ж, як в Україні – 1,5-2 року, теж залежно від спеціальності. Тому як ви бачите, істотних відмінностей немає, і абітурієнту в цьому буде нескладно розібратися. А що щодо вибору університету? Щоб самим не шукати на різних сайтах інформацію про вступ, зручніше за все буде звернутися до представників проекту Moja Edukacja. Цей проект працює з польськими університетами. Звертаючись сюди, вам допоможуть вибрати університет, спеціальність, допоможуть зібрати і подати всі документи. Це набагато спрощує процедуру вступу.

Відразу зазначимо вам вартість навчання в Польщі. Орієнтуйтеся, що в приватних університетах вчитися дешевше і за рік вартість може скласти близько 950 євро і вище. Вчитися в державних ВУЗах дорожче. Тут за рік потрібно буде заплатити від 2-х тис. Євро. Все залежить від вибору спеціальності. У медичних університетах Польщі ціни вище – від 3-х тис. євро. Зате оплата медиків в Європі набагато вище, тому орієнтуйтеся на перспективу.

Як потрапити на безкоштовне навчання в Польщі? Потрібно активно брати участь в грантах і різних стипендіальних програмах, ще навчаючись в школі. Якщо ви виграєте такий грант або стипендію, не тільки освіта в Польщі буде для вас безкоштовною, але ви ще й зможете отримувати стипендію.

Проживання

Все буде залежати від того, де студент буде жити. Якщо це гуртожиток, то його вартість за місяць складе близько 100 євро. Можна знімати квартиру, яка обійдеться від 350 євро. Але орендувати її можуть відразу кілька людей.

Чому вигідно вступати до університету за кордоном?

По-перше, почнемо з того, навіщо вам потрібна така освіта. Важливо отримати якісні знання та навички, які ви потім зможете застосувати на роботі. Тому ідеальний варіант – робити вибір на користь освіти за кордоном відразу після школи. Якщо ви упустили цей шанс, тоді можливість все-таки його компенсувати – магістратура за кордоном. Сюди вступають, щоб отримати практичні навички, отримати європейський диплом і мати можливість влаштуватися на хорошу роботу.

Що стосується працевлаштування, то звичайно, роботодавці з країн ЄС хочуть бачити на роботі персонал з європейським дипломом. Це не завжди обов’язково, але такий диплом високо цінується, особливо якщо ви закінчили престижний ВНЗ. Важливий нюанс – практичні навички, які забезпечує навчання в Польщі. На відміну від навчання в наших вузах, де більше робиться акцент на теорію, на заході дуже важливі саме практичні навички. Тому навчання в Польщі для українців можна назвати набагато більш ефективним.

Інформація для абітурієнтів

Саме основне питання – з чого почати, якщо ви вибрали освіту за кордоном? Потрібно спочатку визначитися, в який з польських університетів ви хочете вступити. Для цього є спеціальний рейтинг університетів Польщі https://mojaedukacja.com/rejtyng-universytetiv, і якщо ви хочете вчитися в найпрестижнішому закладі, вибирайте ВНЗ, які знаходяться в топі цього рейтингу. Якщо вам потрібно детальніше дізнатися про спеціальності, умови вступу, тоді краще звернутися в проект Moja Edukacja. Тут вам розкажуть про вищу освіту в Польщі, про всі етапи вступу і навчання в країні. Якщо ви збираєтеся вчитися на магістратурі за кордоном, є можливість вчитися англійською мовою. Всі ці деталі вам краще дізнаватися у фахівців проекту.