Головна Цікаво Жовківський військовий комісаріат інформує

Жовківський військовий комісаріат інформує

1733
0

Законодавством України про військовий обов’язок, військову службу та мобілізацію передбачено відповідальність відповідних суб’єктів за його порушення чи невиконання.

Так, статтею 42 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу» визначено, що керівники, інші посадові особи органів виконавчої  влади, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ та організацій незалежно від підпорядкування і форм власності, та громадяни України, винні у порушенні порядку військового обліку, призову на строкову військову службу, мобілізаційної підготовки та мобілізаційної готовності, прибуття за викликом до військового комісаріату, а також у вчиненні інших порушень законодавства про військовий обов’язок і військову службу, несуть відповідальність згідно із законом.

З метою забезпечення 4-ї черги мобілізаційного розгортання у Жовківському районі проведені відповідні практичні заходи. Для проведення оповіщення було створено 4 оперативні групи в складі представників військового комісаріату, представників органів виконавчої влади та органів МВС. Оповіщення здійснювалось також разом із двома патрульними машинами ДАІ.

Передано в органи МВС списки осіб, які відмовились від вручення повістки, списки осіб, які, згідно з актами, перебувають за кордоном, перелік тих, хто, згідно з актами, відсутні за місцем реєстрації на момент оповіщення та ті особи, які були оповіщені і не з’явились у РВК.

Передано у прокуратуру 5 справ для притягнення до кримінальної відповідальності за ухилення від мобілізації та 4 справи щодо неправомірності винесення діагнозу та постанови про придатність до військової служби.

Підсумовуючи викладене, висновок один – виконання законодавства України про військовий обов’язок, військову службу та мобілізацію є справою кожного посадовця, підприємця, громадянина.

А. В. Дубовой, в. о. районного комісара Жовківського РВК, підполковник.