Зоя Чаклош: «Багата людина – багата країна»…

  499
  0

  Із давніх-давен восени, коли землю вкриває жовто-гаряче листя, коли зібрано врожай, а комори та стодоли заповнені збіжжям, ми відзначаємо свято працівників сільського господарства.

  Осінь – найдорожча серцю жнивна пора. Наш край завжди славився своїми чорноземами і людьми, які плекають на рідній землі найсвятіший із всіх скарбів – хліб. У нас, в Україні, ведеться так, що хліб у хаті – то багатство, сіль – то гостинність і щирість.

  Усе змінюється в цьому світі, уряди приходять і йдуть, політичні постаті сходять і гаснуть на нашому небосхилі, укрупнюються і ростуть міста. А сільська праця, як і раніше, необхідна всім і кожному. Плодами праці сільських жителів користується кожна людина в нашій країні. Це справжні люди, представники господарств, які, незважаючи на всі примхи сьогодення, живуть, працюють та досягають високих результатів.

  Про фермерське господарство “Едем”, що у с. Замочку, у нашому часописі вже писалося не раз.

  Відомо, що сьогодні людство потребує в десятки, а то і в сотні разів більше м’яса, ніж скажімо, сто років тому. Сучасні інтенсивні технології, винахід ГМО, застосування щеплень, кормів з хімічними біодобавками та антибіотиками дозволяють вирощувати неуявну раніше кількість тварин. Найбільшого в цьому сенсі успіху досягли свинарі.

  Свинарство – традиційна галузь вітчизняного тваринництва, так само як і свинина – споконвіку традиційний продукт на українському столі.

  Саме тому молоді та енергійні жіночки Зоя Чаклош та Наталія Перепилиця вирішили створити свиноферму на базі колишнього “М’ясопрому”.

  Нині господарство налічує 7070 голів. За останні два роки збільшили реалізацію поросят, на відгодівлю беруть і місцеві фермери. Залучили у свій колектив двох молодих технологів, які суттєво допомагають. Один із них Богдан Скиба з ветеринарної академії, надзвичайно розумний, старанний, працьовитий (на світлині).

  – Найбільше наше досягнення – це колектив, – наголосила у розмові Зоя Сергіївна. – Із села працює двадцять чоловік, які задоволені роботою.

  – Зоє Сергіївно, що ви б хотіли побажати молодим людям, які бажають займатися бізнесом?

  – Перш за все, віри в свою справу, працювати наполегливо, щоб створити сучасне виробництво.

  Обставини, як зовнішні, так внутрішні, сприяли б збагаченню наших фермерів. Адже багата людина – багата країна. Менше боятися, створюючи свою справу, навпаки, там де є бізнес – там і розвиток, там і кошти на соціальні програми.  Хотілося б  більшого сприяння, розуміння з боку держави.

  – А як ви оцінюєте вступ України до ЄС, якщо, звичайно, він відбудеться?

  – Я оптиміст. З одної сторони – це нас стимулюватиме до вищої конкурентоспроможності. А з другої – можливо і перед нами “відкриються двері”, будем мати більше доступу.

  Окрім свинарства, молоді жіночки орендуючи 226 га землі, вирощують плодово-ягідні культури. За минулий рік господарство з усіх видів бюджетних платежів заплатило 111428 грн.

  Реалізували 5104 голови племінного молодняка, в тому числі для населення – 2050 голів.
  Мабуть тому, Зоя Чаклош та Наталія Перепелиця визнані кращими фермерами року. Це визнання – стимул до ще більшої праці, ефективного виробнитцва.

  Зоряна ГУМНИЦЬКА.