Головна Духовне Ангел-охоронець усіх християн

Ангел-охоронець усіх християн

643
0

За стародавніми переказами, колись сатана був найяснішим із небесних духів, за що і був названий Люцифером. Але з часом у нього з’явилися самолюбство, гордовитість і злоба, і він спокусив цим багатьох інших духів. Архангел Михайло зібрав військо благочестивих ангелів і виступив на війну проти сатани та його ангелів. Підступний сатана не втримався і був скинутий разом зі свої військом на землю. А архангел Михаїл з тих пір не перестає і далі боротись за славу Творця. За справу порятунку роду людського, за церкву і чад її.

Архистратига Михайла здавна називають ангелом-охоронцем усіх християн, а українці вважають його покровителем столиці нашої держави – Києва. Недарма на сучасному гербі Києва, як і стародавньому, зображений образ архистратига з мечем. У народній уяві архангел Михаїл замальовується мужнім лицарем, який перемагає всі темні сили землі. Саме тому, коли гримить грім, наші предки говорили: це архистратиг Михайло веде війну з чортами. А ще кажуть: де б не заховався нечистий – стріла архангела знайде його скрізь. Мисливці в Україні вважають Михайла теж своїм покровителем, суддею, оборонцем на полюванні. Тому-то в цей день, на Михайла, колись мисливці йшли до церкви й перед іконою св. Архистратига ставили свічку.

Із Михайловим днем пов’язана ціла низка народних прикмет. З давнини вважають: з Михайла зима морози кує. Якщо в цей день випаде сніг, кажуть, що це Михайло приїхав на білому коні. «Як на Михайла вітер з полудня, то буде тепло і до півгрудня», — свідчить прикмета. А інша доводить: «Якщо Михайло з дощем не услужить – добру й суху весну ворожить».

Щиро здоровимо усіх, хто носить ім’я і є по батькові цього великого Патрона. Бажаємо міцного здоров’я, благополуччя, витримки та мужності свого Ангела-охоронця.

Підготувала Зоряна ГУМНИЦЬКА.