Головна Духовне Чудотворна ікона з Афону подорожує Львівщиною

Чудотворна ікона з Афону подорожує Львівщиною

419
0

Ватопедський монастир – єдиний у світі, який прикрашений сімома чудотворними іконами Божої Матері і Чесним Поясом Пресвятої Богородиці.

Копія однієї із цих чудотворних ікон «Всецариця-Пантанасса» із Афонського монастиря днями перебувала у храмі Праведного Лазаря УАПЦ м. Жовкви. Древня ікона «Всецариця» написана в XVII столітті і була благословенням відомого на Афоні старця Іосифа Ісихаста своїм учням. Господь за молитв Пресвятої Діви дарував цьому образу особливу благодать: зціляти й утішати тих, хто уражений важкою хворобою наших днів – раком.

— Копія цієї ікони теж має чудодійну силу, — ділиться священнослужитель храму о. Петро Бранець. – Люди залишають за зцілення дорогоцінні речі. Парафіяни храму за час її перебування теж склали пожертви. Разом з іконою до нас прибув і фрагмент Пояса Матері Божої, який Вона сама вишивала, також святий єлей. Дуже багато є розповідей про зцілення за заступництва «Всецариці».

Нещодавно мені розповіли ще про одне зцілення. Це сталося у Львові, коли ікона перебувала в храмі на вулиці Пилипа Орлика. Один чоловік був дуже хворий. При обстеженні і львівські, і київські лікарі констатували діагноз – онкологія. Рідні  домовилися про лікування в Франції. Але перед тим, як їхати, він почув про перебування чудотворної ікони в його рідному місті. Отож було вирішено перед далекою дорогою піти і прикластися до образа. І сталося чудо. Приїхавши у Францію, лікарі підтвердили, що чоловік цілком здоровий. Мабуть, не дарма сказано: «По вірі вашій вам і дасться».

Божа Мати допомагає усім, хто до неї звертається, але приходити потрібно з вірою. Зрештою, чудотворною може стати і звичайна ікона, перед якою люди моляться щодня. Головне – вірити.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.