Головна Духовне День пророка Іллі

День пророка Іллі

375
0

2 серпня – день пророка Іллі. Цей святий – один із найбільших великих пророків Старого Заповіту. Він народився у Палестині за дев’ять століть до народження Ісуса Христа. Ще змолоду присвятив себе служінню Богові. За церковними переказами, пророк Ілля за свою завзяту службу на славу Господу був живим узятий на небо – відправився туди у вогненній колісниці.

Образ Іллі у народній уяві пов’язується з багатьма легендами й міфами. За однією з народних легенд, колись дуже давно чорти перестали Богові коритися. Бог розгнівався й наказав святому Іллі прогнати нечисть із неба. Ілля сумлінно поставився до виконання наказу – він і досі ганяється за чортами по небу, а підтвердження тому – блискавки та грім, що він у нечисту силу пускає.

Від цього дня в Україні бувають так звані горобині ночі – нічні грози з блискавками та громом. Перед образами під час грози старі люди рекомендують запалити освячену свічку. Вважалося, що це збереже оселю від грому.

У старі часи існувало повір’я, що після Іллі вже не можна купатись. «Після Іллі купається тільки свиня», — казали селяни. Люди вважали, що з цього дня вода стає холодною. Проте, в народній уяві святий Ілля не тільки був караючим божеством, але й покровителем хліборобів. Адже, цього дня закінчується календарне літо. Починається озимий посів жита та пшениці. Тому селяни з нетерпінням чекали цього свята і казали: «На Іллі — новий хліб на столі».

Зоряна ГУМНИЦЬКА.