Головна Духовне Дорогами святого брата Альберта

Дорогами святого брата Альберта

262
0

Сенат та єпископат Республіки Польщі оголосили 2017 рік роком Святого брата Альберта (Хмельовського). Це один із найбільш незвичайних польських святих: відомий художник, який після прийняття духовного перетворення заснував чернечі ордени, а усе своє життя присвятив допомозі бідним.

Аби краще пізнати постать святого брата Альберта, національне поєднання та молитви і культурний обмін двох братніх народів, днями за ініціативи польської сторони на Жовківщині проходила перша міжнародна екуменічна піша проща.

Молитовна хода розпочалася від Верхрати й проходила через Потелич, Магерів, Крехів, Брюховичі та Львів. Паломники, а їх налічувалось близько ста осіб, отримали благословення Святійшого отця Франциска. Також голова Фонду духовної культури о. мітрат Стефан Батрух посприяв, щоби в рамках програми Європейських днів Добросусідства паломники перетнули кордон пішки.

Як розповіли керівники цього молитовного заходу о. Ришард Подпора з Любліна та протосинкел Сокальсько-Жовківської єпархії о. Володимир Коткевич, синкл Степан Макар, цій прощі передувало чимало зустрічей як з польської сторони, так і з України. Велике сприяння було з боку голови Жовківської РДА Надії Щур та владики Сокальсько-Жовківської єпархії Михаїла Колтуна, а також мера і заступника з м. Пулави Януша Ґробеля і Еви Вуйцік.

Вшановуючи пам’ять та сторіччя від дня народження св. брата Альберта, прочани відвідали місця, де він колись перебував, разом з місцевими вірянами різних віросповідань молилися за мир в нашій державі та в усьому світі, за злагоду між народами. А ще в кожному населеному пункті було організовано маленьке концертне дійство.

Учасники паломництва надзвичайно зворушені гостинністю розточанських мешканців та увагою з боку влади.

На завершення міжнародної екуменічної пішої прощі відбулася Божественна літургія в архикатедральному соборі св. Юра в м. Львові за участі владики Ігоря Возняка, а також вервиця до Божого милосердя у римо-католицькій архікатедрі Успіння Пресвятої Діви Марії.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.