Головна Духовне Із вірою та покаянням

Із вірою та покаянням

627
0

Сила молитви — надзвичайна. Ця розмова з Господом має властивість і прощати гріхи, і творити дива. Особливе місце їй виділене під час посту. Адже саме щирою молитвою у цей скорботний час ми випрошуємо ласки у нашого Спасителя.

Піднести руки до Господа та прикластися до мощей небесних покровителів мали змогу віряни парафії села Хитрейок. Спільно з настоятелем о.Романом Малькевичем жителі відвідали храм Св. Анни у Бориславі.

Борислав — один із паломницьких центрів України. Зі всієї країни сюди приїжджають страждаючі, котрі вимолюють здоров’я та заступництво для себе та всієї родини. Тут обов’язково почують кожного. 710 нетлінних останків святих збережені у цьому храмі. Мощі апостолів і святих, які були очевидцями земного життя Ісуса Христа, зцілюють від різних недуг. Безліч мощовиків із зображеннями святих, їхніми іменами та капсулами з останками звершують неймовірне. Вражають мощі Святої Родини, де збережені хустина, риза і волосся Пресвятої Богородиці та Кров Господа нашого Ісуса Христа. Тут також можна поклонитись мощам дванадцяти апостолів, частинкам Чесного та Животворящого Хреста Господнього та хреста, на якому було розп’ято апостола Андрія Первозванного. У храмі знаходяться мощі апостола первомученика Стефана, пророка Предтечі і Хрестителя Господнього Івана, священномученика Климентія папи Римського, святого Миколая Чудотворця та багато інших. Тут чи не кожен може помолитись до свого покровителя, ім’я якого носить (є навіть рідкісні імена).

Настоятель церкви Святої Анни о. Роман Василів розповів, що мощі — це фізична присутність святого, а початок історії їх поклоніння можна знайти ще у Старому Завіті. У Новому бачимо апостолів, які дотиком оздоровлювали людей. Святий Павло казав: «Святі є храмом Духа Святого». Так історично було доведено про зцілення від мощей святих.

Із благословення патріарха Любомира Гузара храм Святої Анни проголошено церквою-лічницею, де зцілюють від важких недуг. Тут отримують милосердя від невиліковних хворіб, де лікарі вже опустили руки.

Поїздка до святого храму була надзвичайно цікавою та духовною. Дорога з молитвою та страсними піснями здавалась не такою довго та важкою. А духовне збагачення, яке парафіяни отримали у храмі, переповнювало вірою та надією.

Велика дяка о. Роману за можли-вість побувати у святому місці, доторкнутись до останків Господа та Його Матері і відчути на собі їхнє благословення. А таких, хто отримав дар зцілення у храмі Святої Анни, є чимало.

— Уже три роки поспіль між Різдвом та Йорданом сюди приїжджаю. Моя дитина до семи років мала серйозні неврологічні проблеми – щоночі кричала, плакала. З чоловіком привезли її сюди, три дні молилися. Відтоді недугу, як рукою зняло. Сестра п’ять років у шлюбі прожила. Не могла завагітніти. Рік після молитви у храмі народила здорову дівчинку, — розповідає Лідія Коцуба з Івано-Франківська.

— Два роки я хворіла на екзему. Приклала руки до святих мощей — і шкіра очистилася.

— У дитини на руці була доброякісна пухлина завбільшки з куряче яйце. Лікарі стверджували, що вона не розсмокчеться. Поки не переросла у злоякісну, була необхідна термінова операція. Пухлина розсмокталася після того, як дитина кілька днів поспіль прикладала ручку до мощей Олімпії і Лаврентія, а ми тим часом молилися за донечку.

Уляна РОМАН.