Головна Духовне Чоловічий монастир св. Миколая в с. Крехові – головна принада Жовківщини

Чоловічий монастир св. Миколая в с. Крехові – головна принада Жовківщини

463
0

Величний та нарядний монастир-фортеця приваблює туристів з усієї України та з-за кордону. Тут є все, що потрібно для пошуку нових вражень: мальовничі ліси та гори Розточчя, потужні башти зі стрільницями, чудотворні ікони, що приваблюють тисячі прочан, цілюще джерело, печери в величних скелях, а також сучасна реставрація інтер’єрів.

Крехівський василіанський монастир є не тільки пам’яткою 400-річної історії нашого краю, а передусім твердинею духу, місцем служіння Богові, великим паломницьким центром і осередком виховання молодих ченців.

Як і колись, так і тепер тисячі паломників з усіх куточків нашої країни їдуть до цієї обителі на велелюдні відпустові дні, щоб скласти свої подячні молитви Господеві перед чудотворними іконами Верхратської Пресвятої Богородиці і Святого Миколая. Цьогорічна травнева суботня та недільня днинини якнайкраще сприяли приїзду паломників з різних куточків західноукраїнських областей, а також окремих груп із центру та сходу України. Як і кожного року, в суботу проходила велелюдна (до речі, найбільша за кількістю вірян) Хресна дорога, що пролягала стаціями у лісистій місцевості монастиря, під час якої монахи та світські священнослужителі розважали над таїнствами з життя Спасителя…

А у неділю, після Утрені та Молебня, об 11 годині величаво та дзвінкоголосо задзвонили монастирські дзвони, сповіщаючи усіх прибулих і тих, які ще під’їжджали, про святкову Архиєрейську літургію. І ось поцесійно священнослужителі на чолі з екзархом Харківським УГКЦ владикою Василем Тучапцем урочисто входять на величну імпровізовану сцену для служіння Божественної літургії. Виголошене повчальне слово владики Василя ще раз нагадало вірним паломникам про славні діла Миколая Чудотворця. Місцевий хор, під незмінним керуванням (понад 20 років) о. Василя Мендруня, ЧСВВ, своєю співочністю, мелодійністю скрасив цьогорічний відпуст. Опісля уділення вірянам Пресвятої тайни Євхаристії, ігумен монастиря оо.Василіян  о. Атанасій  щиро подякував і владиці Василію, і чисельним священнослужителям-ігуменам, і керівництву району, і велелюдним прочанам за цьогорічні відпустові дні.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.