Головна Духовне Не для слави серце віддане парафіянам

Не для слави серце віддане парафіянам

285
0

Із нагоди 84-ліття від дня уродин громада нині дякує Богові за те, що добрий пастир у нас є – слуга Божий, всечесний Митрофорний протоієрей Євген Медведик, настоятель церкви Святителя Миколая с. Любелі та Успіння Пресвятої Богородиці с. Бесід.

«Ісус вибрав для Вас стежечку тернисту,

Бо Вас щирим серцем полюбив,

Це за Вашу душу променисту

Бути пастирем Цар світу Вас навчив».

Навчався в Ленінградській духовній Академії. Після закінчення душпастирював у парафіях: с. Дубровиця (Яворівський район), с. Пристань (Сокальський район), с. Замочок, с. Кулява, с. Деревня (Жовківський район). З 1962 року до сьогоднішнього дня служить в с. Любелі.

Незгасимий вогонь натхнення, його витривалість, мужність та вірність Христовій Церкві, виявлені в часи переслідувань, залишаються великим прикладом для кожного християнина. Постійно закликав знати більше про Бога, про людину, про Церкву, про державу, щоб ми могли жити у правді з Богом, плекати життєві цінності та Божі чесноти. Багато уваги приділяє о.Євген християнському вихованню дітей, де у їхні серця сіє зерна доброти, любові, милосердя, навчає їх зростати добрими християнами. У своїх проповідях застерігає батьків від поганого прикладу та заохочує їх бути гідними взірцями для своїх дітей, оскільки виховання дітей, перш за все, залежить від батьків.

Традиційно, кожного року, особливим виявом духовності є молитва за нашу державу, вшанування пам’яті Великого Кобзаря, всіх тих, хто віддав своє життя за волю України. Все це об’єднує парафіяльну спільноту в міцну родину, центром якої є Господь.

Незважаючи на свій вік – такий же енергійний, невгамовний, вимогливий. Його наснага, ентузіазм, незгасимий вогонь натхнення, творчий підхід до кожної справи вражають і захоплюють

Сьогодні духовна пісня, що звучить рідною мовою, вселяє в душі правдиву віру, любов, єднає нас у прагненні до миру. Церковний хор с. Любелі взяв участь у першому всеукраїнському фестивалі православних церковних хорів м. Львова. Хористи, одягнені в український стрій, своїми солов’їними голосами зайняли друге місце.

Слуга Божий о. Євген Медведик бачив багато і добра, і кривди. Тому відчуває презирство до тих, які вважають себе господарями світу. Та найвизначальніше – він уособлює мудрість людини, яка усвідомила мету життя, присвятила себе служінню Богу і своїм дорогим парафіянам.

У ті далекі 80-ті роки о.Євген разом із парафіянами в с. Бесідах показали братню любов один до одного, з ласки Божої показали свою єдність. Горстка парафіян відбудувала і реставрувала закритий Божий Храм. Таємно о.Євген провів першу службу Божу, яка єднала і живила громаду, він поблагословив жертводавців і зачинателів цієї справи та побажав їм наснаги у їхніх трудах, щоб, підтримані Божою поміччю, вони довели почате діло до кінця і подякували Богові за дар життя, за церкву.

Літа, літа… Нестримні, швидкоплинні… Пронеслися, мов вітер, широкою життєвою дорогою. У них — присутність поруч дружини Анастасії Дмитрівни, разом виховали доньку і двох синів. Приїжджають до татуся із онуками, який передає свій великий досвід і щедрий творчий потенціал.

За старанну роботу на Христовій ниві Українська автокефальна православна церква Львівської єпархії нагородила настоятеля церков Святого Миколая с. Любелі та Успіння Пресвятої Богородиці  у с. Бесідах Жовківського деканату Митрофорного протоієрея Євгена Медведика.

Із нагоди 75-літнього ювілею від дня уродин, а також 50-ліття священичого служіння святій вірі православній, за жертвенність і труди во славу Української автокефальної церкви нагороджений:

• Орденом Святого Апостола Андрія Первозванного 1-го ступеня (указ по єпархії  31 серпня 2006 р. Божого);

• Орденом Святого Андрія Первозванного 2-го ступеня (31 серпня 2011 р. Божого);

• Орденом рівноапостольного великого князя Володимира (28 серпня 2013 р. Божого);

• Вищою церковною нагородою – правоносіння другого хреста (указ Митрополита Львівського Макарія 18 травня 2014 р. Божого).

Всечесний протоієрей відзначений грамотами: за доброчесне служіння у святій вірі православній, жертвенність і труди во славу святої Української автокефальної православної церкви; від Львівського єпархіального управління 1988 р., 1999 р., 2000 р.

Тому, без перебільшення, наша громада дякує Богу і долі за такого чудового і невтомного духовного наставника. Попри пережиті страждання, о. Євген зберіг лагідний характер, доброту, чуйність і в такому поважному віці може для всіх бути прикладом любові до життя, до своїх парафіян.

Отче Євгене!

Ви прожили в невтомній праці з повною самовіддачею, глибокою вірою, працьовитістю і жертовністю – це ті головні риси, якими Господь наділив Вас, і які є рушійною силою у Вашому житті. Кланяємось низько Вам за  повсякденну працю, яка переросла у великі здобутки. Нехай Господь милостивий обдарує Вас своєю ласкою, щедротами, милосердям.

Парафіяни храму Святителя Миколая с. Любелі та Успіння Пресвятої Богородиці с. Бесід щиро вітають Вас з Днем народження, бажають кріпості духа, висловлюють подяку за служіння і плекання християнських чеснот у громаді, зичать ласки Божої для подальшого служіння.  На многії літа!

За дорученням громади с. Любелі

Тарас ТЕСАК.