Головна Духовне Після купання на Водохреща тіло відчуває молодість, а душа – політ

Після купання на Водохреща тіло відчуває молодість, а душа – політ

465
0

19 січня, на Водохрещу, у селищі Куликові на річці Думний Потік відбулося свячення води, яке провів священик о. Роман Стецко. Цього дня ось уже декілька років поспіль на річці здійснюється цей обряд. Вважається, що йорданська вода має зцілюючі властивості, тому нею лікують різні тілесні та духовні недуги.

Вітаючи куликівців і гостей, що традиційно приїжджають для купелі в річці, священик о. Роман сказав: «Хай йорданська вода торкнеться своїм сціленням кожної людської душі, а найбільше тих, хто цього поребує». Священик також відзначив важливість купання та побажав усім українцям завжди бути здоровими.

Після свячення чимало людей з глибокою вірою в чудодійність хрещенського купання окунулись у холодну воду. Приклад показали чоловіки. За ними пішли й жінки.

Деякі чоловіки традиційно приїжджають до Куликова зі Львова, щоб саме у цьому місці окунутися у воду. Скажу відверто, я купаюся не для людей, а для зцілення душі і тіла. Після купання тіло відчуває молодість, а душа – політ. Зрештою, купання у цей день не порівняєш з ніякими саунами.

У другій половині дня у Народному домі селища відбувся 7 Фестиваль «Колядуймо разом». За програмою виступили фольклорні колективи та вертепи, в репертуарі яких зібрано давні колядки, щедрівки та посівалки, а в сценаріях вертепів відображені й сьогоднішні події в Україні.

— Люди піднімаються на дусі, коли чують молитовне слово підтримки з уст священиків та слова вдячності від влади, — відкриваючи фестиваль, саме так звернувся до присутніх у залі священик о. Володимир Коткевич.  —  Дякуючи Богу, такий захід ось уже сьомий рік відбувається у Куликові. Збереження духовних традицій, відродження колядок та щедрівок – це дуже добре. І тому ми радо вітаємо усіх, хто бере участь у цьому дійстві, – сказав о.Володимир.
Цього року у Фестивалі взяли участь колективи Народних домів смт. Куликова, Гряди, Великого Дорошева, Жовкви, Стронятина, Зашкова, Львівського національного університету ім. Івана Франка «Прометей», учнівські колективи Куликівської ЗОШ.

За хороший рівень підготовки Фестивалю та активну діяльність на культурній ниві голова сільської ради Лілія Бова від імені оргкомітету вручила грамоти та подяки колективам. А керівник відділу культури і туризму ЖРДА Степан Кунинець подякував за співпрацю культпрацівникам, які підготували колективи для участі у Фестивалі. У привітальному слові депутат обласної ради Ірина Кіянка також відзначила високий рівень заходу та наголосила, що депутат обласної ради Іван Бокало і надалі буде підтримувати його у Куликові. Усі колективи отримали подарунки та подяки

На завершення виступив Богдан Савчук із подякою за участь у Фестивалі як глядачам, так і учасникам. Окрім цього, він сказав: «Фестиваль коляди згуртував куликівців. Люди із задоволенням чекають цього дійства, готуються, допомагають в організації та проведенні. І сьогодні можна сказати, що у нашому Куликові відбулося родинне Різдвяне свято». Богдан Савчук також подякував Оресту Курці за плідну співпрацю та всім іншим учасникам і спонсорам зустрічі.

Її організували відділ культури і туризму Жовківської РДА, Куликівська селищна рада, футбольний клуб «Куликів», активна громада селища Куликів.

Галина Фесюк,

головний спеціаліст відділу культури і туризму

Жовківської РДА.