Головна Духовне Відбулась Марійська проща у селі Заглина

Відбулась Марійська проща у селі Заглина

536
0

13 травня біля джерела Діви Марії у с.Заглина , як і кожного року у другу неділю травня, Марійська проща.

Вірні чисельно приступили до Святих Таїнств Сповіді і Святого Причастя, а також зачерпнули святої води із цілющого джерела, де у XVII столітті об’явилася Мати Божа.

Очолив урочисту Божественну Літургію Преосвященійший Архієпископ і Митрополит Львівський Ігор Возняк, якого зустрічали діти з квітами та словами подячності за щорічне Богослужіння на славу Божу біля місця з’явлення Богородиці.

На Архієрейській службі Божій також були присутні заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук та голова Жовківської РДА Надія Щур.

В субота 12 травня відбулася вечірня, а сьогодні в неділю Божественна Літургія, опісля – Архиєрейська Божественна Літургія, посвячення води і церковної атрибутики.

Сьогодні Неділя Самарянки, тому Благословення Господнє вдвічі сходить н матерів, котрі приїхала на Прощу,приступили до Святих Таїнств Сповіді і Святого Причастя, а також зачерпнули святої води із цілющого джерела, де у XVII столітті об’явилася Мати Божа.

Історія Джерела

На відстані близько 5 км. від села Монастирок, в лісі, знаходиться чудотворне джерело відоме своїми цілющими властивостями (присілок Заглина разом зі Святим джерелом Пресвятої Діви Марії належить до с. Монастирок). У цьому святому місці де в давнину жив аскет, подвижник і богомолець, монах-самітник, якого в народі називали «Самотник». До нього постійно приходили люди і кожному він допомагав в здоров’ї зіллям, молитвою та словом.

Минуло багато часу та пам’ять про монаха-подвижника жила в народі. Одного осіннього, теплого дня незряча дівчина Маруся молилася біля древнього розлогого бука (який ріс там, де зараз св. хрест між св. каплицею і св. джерелом) і сталося велике диво: дівчині з’явилася Пресвята Богородиця. Коли прийшли люди і немало з них сумнівалися в словах дівчини, Свята Небесна Цариця знову з’явилася Марусі. Дівчина розгорнула рукою землю і сталося чудо: почало бити святе Джерело, біля якого почали відбуватися чудесні зцілення.

Через деякий час біля св. джерела отримала оздоровлення і зцілення незряча донька місцевого пана, яку не могли вилікувати найкращі лікарі світу. Тоді пан подарував громаді села Монастирок землю, на якій відбувалися чудесні зцілення. Люди швидко відмежували подаровану землю викопаним ровом, який зберігся до наших днів.

У 1871 р. селяни власними пожертвами збудували каплицю Положення Пояса Пресвятої Богородиці. Але в другій половині двадцятого століття її неодноразово руйнували, але за одну ніч каплицю відновлювали вірні.

У 1989 р. на тому ж місці, всупереч різним перешкодам, збудована сучасна каплиця. Тут регулярно відбуваються Богослужіння і прощі (у травні), створено Марійський духовний центр. Слід зазначити, що вода джерела у будь-яку пору року одинаково холодна, крижана (температура води не перевищує двох градусів вище нуля навіть улітку). Воду зі Святого джерела також неможливо ні випити, ні вичерпати, бо століттями воно б’є і не міліє.

Відбулась Марійська проща у селі Заглина

Відбулась Марійська проща у селі Заглина

Відбулась Марійська проща у селі Заглина

Відбулась Марійська проща у селі Заглина

Відбулась Марійська проща у селі Заглина

Відбулась Марійська проща у селі Заглина