Головна Духовне Відновлений стовп ганьби може стати ганьбою міської господарки Жовкви

Відновлений стовп ганьби може стати ганьбою міської господарки Жовкви

999
0

Під час реставраційних робіт у старовинні й Жовкві розкопано чимало цікавих знахідок. Мова йде, насамперед, про територію замку та  Ринкової площі. На останній у 2003-2004 роках було знайдено останки ганебного стовпа. Прангер (інша назва) у Жовкві існував, либонь, з часів заснування міста, тож, коли, ймовірно, виявлено фундаментну основу, комусь прийшла на думку ідея його відновити.

Чи доцільно це було робити, сьогодні можна, напевно, довго дискутувати. Як би там не було, але 2009-го року, під час реконструкції Вічевої площі, відновлено і ганебний стовп.

Новостворений будівельний витвір являв собою подвійне кругле підвищення зі стовпом посередині. І все б нічого, як би не той факт, що будівництво прангера (згідно інформації газети «Жовківчанка» за 31.10.2009 року) обійшлося міській раді в 173 тисячі гривень (?!).

За чотири роки відновлений об`єкт переглянуло чимало містян, гостей і туристів. Особливо справляв він враження на останніх, відтак потравляв в об`єктиви їх фотокамер на згадку про перебування у Жовкві.

Утім, чи сума виявилася замалою, чи не ті будівельники зводили, а нині прагнер – у критичному стані. Шви між вимощеним камінням зяють тріщинами, деякі каміння вже повипадали (схоже з розчином щось не те) і вода дощова чи від танення снігу під дією морозу зробить свою справу. Така, на жаль, фізика. Можна тільки уявити собі, в якому стані буде споруда навесні. То що: знову витрачати гроші на вітер? Бо все йде до того, що стовп ганьби може стати ганьбою міської господарки…

Тарас НЕВГАМОВНИЙ.