Головна Духовне Христос – основа підготовки для священика

Христос – основа підготовки для священика

457
0

Старовинне село Зашків розташоване за 17 км від м. Львова. Південною частиною села протікає річка Недільщина. Найвищий схил зашкових пагорбів називається Берекавицею. У 1377 р. князь Владислав Опольський подарував Зашків монахам-домініканцям. Ця дата і є першою письмовою згадкою про с. Зашків.

В архівних документах за 1703 рік Зашків, разом із с. Завадів, числяться як складові Куликівської парафії. У 1759 р. на кошти Львівської митрополії та самих зашківчан почалось будівництво церкви. 21 листопада, у день Архистратига Михаїла, церкву було посвячено. І до сьогодні цей день є престольним празником у Зашкові.

У 1905-1906 рр. стараннями пароха о. Теодора Леонтовича зведено нову муровану церкву. Посвячена вона 1924 р. митрополитом Андреєм Шептицьким. Розташована на пагорбі в центрі села, при дорозі, куди щонеділі скликає вірних на Божественну літургію.

Зашківський храм – один із декількох в районі, що носить ім`я Архистратига  Михаїла. Згідно Декрету митрополита Володимира (Стернюка), на священичому уряді при даній парафії уже 24 роки є о. Володимир Грицайко.

Що вдалось зробити для покращеня парафіян, які плани на майбутнє, запитуємо в о. Володимира у день храмового празника.

– Рукоположення прийняв у квітні 1988 року, своє пастирське служіння розпочав у с. Подусільна Перемишлянського району. Далі – тут, на парафії зашківській. За двадцять чотири роки зроблено було чимало. З метою розвитку апостольського служіння молоді, у громаді створено марійську та вівтарну дружини.Також для поширення живої молитви серед родин засновано спільноту «Матері у молитві», для релігійно-виховного процесу серед молоді організовано катехитичний клас.

А для молитви серед громади с.Завадова побудовано храм Пресвятої Богородиці, Володарки України. Окрім цього, були проведені реставраційні роботи й у храмі Зашкова. Це – стінний розпис, перекриття куполів, опалення, оновлення фасаду, нової дзвіниці з каплицею Покрови Пресвятої Богородиці.

А щодо задумів, то найближчим часом плануємо створити гурток читання Святого Письма, окрім того, організувати спільноту «Українська Молодь Христові» серед молоді громади.

Як усе буде добре, а ми сподіваємося, що все буде добре, бо Господь Бог добрий,  у 2014 році  розпочнемо роботи із огорожі та  викладення бруківки навколо храму.

– Отче Володимире, як Ви готуєтеся до проповідей?

– Перед тим, як вийти на амвон для виголошення літургійної гомілії,  весь зміст всієї науки, мабуть, найперше потрібно вповні осмислити та пережити для себе особисто. Зробити це за день чи пару годин до початку Божественної літургії практично неможливо. Ознайомлення з євангельським уривком потрібно робити близько 5-6 днів перед поданням науки вірним. Щоденне осмислення та пошук практичного застосування того, що через цей текст хоче навчити нас Христос – ось основа підготовки для кожного священика, покликаного до огошення людям Божого слова.

– Що  побажаєте своїм парафіянам?

– Нехай знаменний меч Господнього Архистратига Михаїла, покровителя нашого храму, стане на дорозі гріху та зла при дверях сердець кожного, гідного та щасливого залишатися у Христовій вірі. Господнього благословення всім нам!

Зоряна ГУМНИЦЬКА