Головна Економіка Декларуємо доходи від використання об’єктів інтелектуальної власності необхідно декларувати

Декларуємо доходи від використання об’єктів інтелектуальної власності необхідно декларувати

226
0

Якщо громадянин у 2014 році отримав доходи від продажу об’єктів інтелектуальної (промислової) власності, тобто роялті, він зобов’язаний   до 1 травня року 2015 року  подати декларацію про майновий стан і доходи та сплатити податок на доходи фізичних осіб.

Доходи від продажу об’єктів інтелектуальної (промислової) власності та прирівняні до них права, доходи у вигляді сум авторської  винагороди, іншої плати за надання права на користування або розпорядження іншим особам нематеріальним активом (творам науки, мистецтва, літератури або іншими нематеріальними активами), об’єкти права інтелектуальної промислової власності та прирівняні до них права (роялті), у тому числі отримані спадкоємцями власника такого нематеріального активу, оподатковуються за ставкою 15 відсотків. Якщо база оподаткування  в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року, до суми такого перевищення застосовується ставка 17 відсотків.

Сума самостійно задекларованого податкового зобов’язання сплачується громадянами до 1 серпня року, що настає за звітним.

До відома: роялті-будь-який платіж, отриманий як винагорода за використання або надання права на використання об'єкта права інтелектуальної власності, а саме на будь-які літературні твори, твори мистецтва або науки, включаючи комп'ютерні програми, інші записи на носіях інформації, відео- або аудіокасети, кінематографічні фільми або плівки для радіо- чи теле6візійного мовлення, передачі (програми) організацій мовлення, інших аудіовізуальних творів, будь-які права, які охороняються патентом. Будь-які зареєстровані торговельні марки (знаки на товари і послуги), права інтелектуальної власності на дизайн, секретне креслення, модель, формулу, процес, права інтелектуальної власності на інформацію щодо промислового, комерційного або наукового досвіду (ноу-хау). 

В.о. начальника ДПІ у Жовківському районі Головного управління ДФС у Львівській області Б.Й. Звізло