Головна Економіка До уваги сільськогосподарських виробників!

До уваги сільськогосподарських виробників!

199
0

У зв’язку з набранням чинності з 01.01.2015 року Закону України від 28.12.2014 року № 71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», внесено зміни до Податкового кодексу України, а саме: з переліку загальнодержавних податків і зборів виключено фіксований сільськогосподарський податок.

Згаданим Законом сільськогосподарські товаровиробники віднесені до четвертої групи суб’єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

Згідно з Законом України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування (зі змінами) для підприємств, установ, організацій об’єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів «б» — «з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Таким чином, платники єдиного податку відшкодовують Пенсійному фонду України фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, на загальних підставах.

Н. КОГУТ, начальник відділу надходження прогнозування платежів, обліку застрахованих осіб та КПР.