Головна Економіка Кошти на будівництво північної об’їзної Львова погоджені урядом

Кошти на будівництво північної об’їзної Львова погоджені урядом

1616
0
північна об'їзна дорога Львова матиме приблизно 22 кілометри

Уряд погодив кредит на 80 мільйонів євро для будівництва північної об’їзної Львова. Роботи планують розпочати після 2020 року

Кабінет Міністрів України погодив отримання 80 мільйонів євро кредиту від Європейського інвестиційного банку на будівництво північної об’їзної дороги Львова. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства інфраструктури.

На спорудження північної об’їзної міста виділять 80 мільйонів євро. Позику ЄІБ надасть терміном на 15 років, тобто виплатити її доведеться до 2035 року. Кредитна угода почне діяти у 2021 році. Пільговий період становить 4 роки. У ЄІБ зазначають, що ці інвестиції мають покращити якість розширеної Транс’європейської транспортної мережі (TEN-T), оскільки дороги мають стати безпечнішими. Крім цього, північний об’їзд Львова скоротить час і відведе вантажні потоки від міста. При цьому, ЄІБ вимагатиме проведення закупівель за європейськими процедурами.

Північна об’їзна дорога матиме довжину близько 22 км, в кожному напрямку буде по дві смуги. Новий шлях з’єднає трасу М-06 Київ — Чоп із трьома дорогами державного значення, які ведуть від Львова до кордону з Польщею.

Перш, ніж тут розпочнуть будівництво, археологи проведуть масштабні дослідження.

Нагадаємо, північна об’їзна дорога має стати частиною першої платної дороги Львів – Краковець .За попереднім проектом, траса технічної категорії 1а міститиме 4 смуги. Роботи планують розпочати після 2020 року.Уряд погодив кредит на 80 мільйонів євро для будівництва північної об’їзної Львова