Головна Економіка Настав період весняно-польових робіт

Настав період весняно-польових робіт

324
0

Щороку,  з приходом весни і настанням оптимальних погодних умов, у житті сільського населення Жовківського району та фермерських господарств настає період весняно-польових робіт.

Цьогоріч весняна посадкова кампанія розгорнулась доволі швидко і на цей час знаходиться вже у своїй фінальній стадії. Більшість аграріїв Жовківщини вже провели роботи із садіння ранніх овочевих культур, весняних посівів злакових. Рання весна та належна температура повітря стали запорукою стрімкого розгортання польових робіт. Як ми переконались на досвіді минулих років, прогнози щодо врожайності та розгортання польових робіт, враховуючи кліматичні умови, рівень сонячної радіації, вологості та складу грунту, склали своєрідну закономірність: рік  — врожай, рік — неврожай. Минулий сезон у житті аграріїв, фермерів та селян – був дуже продуктивним та прибутковим. З цього приводу досить актуальними та хвилюючими питаннями є: Що чекає нас у цьому році? Чи оптимальними є температура повітря, вологість, сонячне проміння? Як, у порівнянні з минулим роком, проходять весняні польові роботи? Які плюси та мінуси цьогорічної посадкової кампанії? Який рівень вегетації озимих злакових культур?

Без сумніву, цьогорічна рання весна – це перший і найважливіший чинник, який дає змогу сподіватися на врожайний рік. За словами фермерів, кампанія весняних робіт є досить успішною. Насамперед це пояснюється добротними погодними умовами. Попри засуху на початку весни, на цей момент вологість грунту є достатньою і сприятливою для росту рослин. Оптимальною є і температура повітря та достатня кількість сонячних променів, що сприяє більш тривалому періоду вегетації рослин. Це стосується насамперед озимих посівів пшениці, ячменю, жита, ріпаку та ін. До речі, посіви на цей час розвиваються за такою самою динамікою та силою росту, що й минулого року і перебувають у тій самій фазі вегетаційного розвитку. Та, попри всі позитивні моменти цьогорічних весняно-польових робіт, є і свої негативи. У зв’язку з важкою ситуацією в країні та економічною кризою зросли ціни на пальне та мінеральні добрива та інсектициди, тому сумарні затрати фермерів та селян на обробку та догляд за рослинами є вдвічі вищими за минулий рік. Це є досить збитковим для фермерів та великих аграрних господарств. Проте, якщо враховувати затрати на посіви озимих культур минулої осені, внесення мінеральних добрив за старими цінами — це є великим бонусом для рентабельної реалізації майбутньої сільськогосподарської продукції за цьогорічними ринковими цінами.

На цей час весняні польові роботи  на Жовківщині вже майже закінчились, проте це лише початковий етап великого сезонного циклу посадки, вирощування і збору сільськогосподарської продукції. Будемо сподіватись на хороші погодні умови та турботливі руки мешканців району у важкій праці на чорній землі, яка годує нас своїми врожаями.

Віталій СЛУКА.