Головна Економіка Нові проектні можливості для громад Львівщини

Нові проектні можливості для громад Львівщини

272
0

Минулого тижня у великій сесійній залі Львівської обласної ради відбулася інформаційна сесія «Нові конкурсні та проектні можливості для громад Львівщини». В обговоренні основних тем взяли участь голова Львівської обласної ради, голова Правління Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна» Олександр Ганущин, голова обласної державної адміністрації Олег Синютка, керівники структурних підрозділів ОДА, голови районних рад, міські голови та голови об’єднаних територіальних громад, керівники районних та міських відділів культури, освіти, представники комунальних засобів масової інформації Львівщини тощо.

Учасникам засідання виконавчий директор Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна» Галина Литвин презентувала підсумки участі Львівської області у конкурсі проектів у межах Програми секторальної підтримки регіонального розвитку та проекти-переможці Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна», зокрема «Карпатська мережа регіонального розвитку» та «Схід і Захід —разом: будуємо довіру зі шкільної парти».

Слід наголосити, що на інформаційній сесії офіційно стартували чотири великі конкурси, які адмініструватиме Асоціація «Єврорегіон Карпати – Україна», а саме: конкурс освітніх обмінів між закладами Львівської та Луганської областей; конкурс культурних обмінів між закладами Львівської та Луганської областей; конкурс ініціатив місцевих карпатських громад.

Схвально відгукнувся про зібрання голова Жовківської районної ради Роман Горбань: «Для громад Жовківщини – це великі можливості. Саме у нашому районі одним із важливих напрямків є транскордонне співробітництво. Однак ми подаватимето на конкурс й освітні, й історико-культурні проекти. Потрібно долучатися до підготовки таких проектів, адже вони підкріплені суттєвим фінансовим підгрунтям».

Того ж дня було також оголошено старт й конкурсу обмінів між засобами масової інформації Львівської та Луганської областей, який спрямований на зміцнення міжрегіональної співпраці та загальноукраїнської солідарності шляхом створення спільних медійних продуктів. «Інформаційна складова є сьогодні однією з найважливіших, і саме завдяки інформаційним кампаніям ми доносимо важливу інформацію. Медійний обмін дозволяє охопити широку аудиторію», — зазначила т. в. о. директора департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Ольга Березюк.

У межах обміну передбачено створення спільних медійних продуктів, навчання регіональних журналістів, організація освітніх прес-турів для регіональних медіа, громадських журналістів та блогерів, підтримка конструктивного діалогу щодо міжрегіональної співпраці через залучення до теле- і радіопрограм представників місцевої влади, незалежних експертів та журналістів.
Участь у конкурсі можуть взяти ЗМІ, медіа-організації, органи місцевого самоврядування, органи виконавчої влади, недержавні організації, які працюють над проектами, пов’язаними з медіа. Обов’язковою умовою участі є співпраця з аналогічними установами, закладами та організаціями Луганської області. Проектні заявки можна подати до 15 травня, а от реалізація проектів-переможців конкурсу відбуватиметься у червні-листопаді цього року.

Зоряна Лихолат.