Головна Економіка Основне завдання — новий підхід у вирощуванні сільгоспкультур

Основне завдання — новий підхід у вирощуванні сільгоспкультур

289
0

Перше знайомство з Гійченським підрозділом «Західного Бугу» починається з прохідної. Тут ввічливий охоронець одягає на нас оранжеві жилети — без цього обов’язкового «аксесуару» вхід на територію підрозділу заборонено. І ця умова є обов’язковою не лише для нас, журналістів. Жилети одягають усі — і пайовики, що прибули, аби отримати гроші за оренду свого земельного паю вже за 2018 рік.

До речі, підприємство вже з березня почало виплату орендної плати своїм пайовикам. Люди за власним бажанням отримують від доброчесних орендарів гроші, зерно та цукор. Останні продукти — власного виробництва. Найчастіше, звісно, люди беруть зерно. Бо це у господарстві найнеобхідніше. У разі нагальної потреби, пайовикам, що звертаються з проханням, виплачують орендну платню наперед. За один умовний гектар орендодавці отримують більш, ніж 2000 гривень, що становить 7,5 % від нормативно грошової оцінки (минулоріч було 5 %). З розумінням ставиться «Західний Буг» й до проблем родин, де померли пайовики — за власний кошт веде переоформлення документів.

Це сільськогосподарське підприємство орендує майже 3000 га земель на території Гійченської, Річківської та Карівської (Сокальський район) сільрад. На щастя, упродовж усіх років роботи тут збережено банк землі. У Гійченському підрозділі працює тринадцять механізаторів-трактористів та шестеро людей адмінперсоналу. Робота тут планується зовсім не як на тракторній бригаді за радянських часів. Так зване програмування робочого часу виглядає так: механізатору на телефон приходить СМС-повідомлення, що і коли він повинен робити, у яку зміну виходити, адже тут працюють у три зміни.

Для працівників на території підрозділу все передбачено на найвищому рівні. Люди повністю забезпечені сучасним спецодягом, також і смартфонами. Тут є і гуртожиток з усіма необхідними умовами для проживання та комфорту, особливо для п’яти немісцевих працівників, є й сучасна їдальня, де з 2015 року готує смачні й ситні сніданки, обіди та вечері своїм колегам Наталя Івануса.

Колектив механізаторів-трактористів — доволі згуртований. Щопівторароку вони складають іспит, тому повинні щоразу вдосконалюватися. Старші навчають молодих, досвідченіші діляться навичками опановування сучасної техніки. Охоче дослухаються до порад відповідального механізатора з немалим стажем Миколи Гринди, який ще до Гійченського підрозділу шість років попрацював на Жвирківському.

Середня заробітна плата на сільгосппідприємстві складає 10 тис. грн. За доїзд — тут доплачують до зарплатні. Щорічну відпустку кожному передбачено переважно у зимовий (січень) та переджнивний (червень) періоди. На підприємстві завершили підживлення озимих культур, закінчують посівну ярину. За процесом уважно стежить бухгалтер-
землевпорядник Оксана Никон. Уже понад 4 роки вона працює тут, на Гійченському підрозділі (до цього — здобувала досвід на Золочівщині). Вона веде бухгалтерію, до неї приходять охочі влаштуватися на роботу. Усі необхідні довідки для пайовиків ретельно готує та ще й багатьом додому доставляє, адже є немало літніх, стареньких людей, яким важко прийти на територію підрозділу за потрібними документами. Спілкування з людьми, каже, приносить їй задоволення.

Приватне підприємство «Західний Буг» активно співпрацює з сільськими, селищними та міськими радами, на території яких провадить свою господарську діяльність в плані надання спонсорської допомоги для покращення соціальної інфраструктури населених пунктів, закупівлі подарунків для дітей до Дня Святого Миколая, солодощів усім пайовикам до новорічних свят, допомагає церковним громадам.

Так, минулоріч «Західний Буг» надав меценатську допомогу — 58 тис. грн. — для придбання апаратури для потреб церковних громад у селах Річки, Шабельня, Рата. У 2016 р. підприємство відгукнулося допомогти коштами садочку у Річках, а у місцевий Народний дім закупило костюми. Того ж року були виділені кошти для потреб малозабезпечених пайовиків.

Періодично на території сільрад, де підприємство орендує землю, проводиться грейдерування доріг (грейдер працює на чотирьох підрозділах). У зимовий період розгортання снігу на дорогах населених пунктів проводиться безкоштовно поза межами ліміту, визначеного на спонсорство. Підприємство щорічно вкладає кошти на облаштування польових доріг, щоб мінімізувати рух сільськогосподарської техніки та великотоннажних автомобілів через населені пункти. У 2017 році було виділено 5 500 000 грн. На 2018 рік для цього підприємством виділено 9 000 000 грн.

«Західний Буг» допомагає також і військовим формуванням, які беруть участь в АТО на Сході України. З початку проведення операції вже виділено більше 4 000 л дизельного палива та бензину, закуплено та передано десять радіостанцій (вартість — 50 000 грн.), надано допомогу Львівському прикордонному загону для ремонту військової техніки на суму 22 100 грн., передано два легкові автомобілі ВАЗ 2121 «Нива» та легковий автомобіль Міцубісі Паджеро Спорт, а також вантажний автомобіль МАЗ. Для надання першочергової медичної допомоги пораненим учасникам бойових
дій Першому добровольчому мобільному шпиталю ім. М. Пирогова підприємством виділено 100 000 грн. На покращення матеріальної бази Військово-Медичного клінічного центру Західного регіону, де проходять лікування та реабілітацію учасники бойових дій, надано допомогу в сумі 797 600 грн.

Основне своє завдання — високотехнологічне вирощування польових сільськогосподарських культур на основі застосування передового вітчизняного і закордонного досвідів — «Західний Буг» виконує з усією відповідальністю, з якісним та висококваліфікованим підходом. Так як весна 2018 року є дещо пізньою з огляду на попередні роки, і тепла погода встановилась лише наприкінці березня, то більшість робіт були відтермінованими в часі до 1 місяця в порівнянні з попередніми роками. Проте перезимівля озимини пройшла добре. А початок весняно-польових робіт в компанії було розпочато з внесення мінеральних добрив на озимих культурах. Посів ярих тут почали 4 квітня. І хоча пізня весна внесла корективи в розподіл структури посівів, змістивши баланс в сторону більш пізніх ярих (сої, кукурудзи), все ж було прийнято рішення до 10 квітня провести посівну ярої пшениці і гороху.

Для досягнення врожайності в усіх видах продукції рослинництва на рівні європейських показників «Західний Буг» задіює агрономів, трактористів-машиністів, що хочуть ділитись досвідом та набувати нового. Тут є всі можливості для продуктивної діяльності і кар’єрного росту як досвідчених професіоналів з великим стажем роботи, так і для молодих спеціалістів, активних, працелюбних людей, яких цікавить робота в сфері сільського господарства .

Надія БАЙБУЛА.